Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Chybí mi mladí lidé, kteří by nám starým nakopali prdel

Chybí mi mladí lidé, kteří by nám starým nakopali prdel

Bert (basa, zpěv v německých Bizzare X)

autor: Twiggy | 17. 01. 2006, 00:04:25 | návštěv: 3092 | reakcí: 0

Tu je rozhovor z kapelou Bizzare X, vlastne len z Bertom lebo bubeník nejak nemal čas no nevadí... Bizzare X ma vlastne zaujali tým že hrajú len basa a bicie a do toho brutal rev:) nepočul som sice všetky nahrávky ale na každej vyznievajú inak...raz je to thrash potom to je viac to grindu atď... ešte jedna vec dúfam že som to ako aj pri iných rozhovorov dobre preložil:) ak nie tak sa nehnevajte.

1. Ahoj ako sa máš? Ako sa žije v Nemecku?

Ahoj Michal...som v pohode, dik. Pyjem čiernu kávu a počúvam posledné LP od SPAZZ. Veci sa nemajú moc dobre v Nemecku. Pýtal si sa v 9 otázke na tú nemeckú nacistickú stranu...NPD. Dostali veľa hlasov od ľudí a myslím že to ukazuje veľmí zlu politickú situáciu v Nemecku. Nemecko ukazuje zase svoju škaredú tvár a vyzerá to tak že veľa ľudí sa nepoučilo z histórie.

2. Myslím že veľa ľudí sa Vás pýta túto otázku ale: prečo hrať len basu a bicie? Prečo nevýskúšať gitaru alebo iné inštrumenty???

Ha!!! To je jadro všetkých otázok v interview z Bizzare X...hihi. Odpoveď je jednoduchá: boli sme dvaja chlapi ktorý chceli robiť hluk, Jens mal staré bicie a ja starú basu. Tak to bolo logické robiť hluk s týmito nástrojmi. Keby mi tento chlap dal gitaru vtedy tak by sme hrali gitara/bicie...

3. Je veľa kapiel v nemeckej scéne čo hrajú ako vy???

Ako to myslíš? Drum´n´bass? Dva kusy?:) Rýchle kapely? MIND z Berlína a INZUCHT z Glauchau ako dvojice, ale oni hrajú gitara a bicie. Hm... rýchle veci už niesu takov veľkou vecou v Nemecsku ako predtým, ale máme veľa v pohode kapiel, väčšina sú akokeby veterány. Spomenul by som MINDFLAIR, VERGE ON REASON, SKRUPEL, CYNESS, QUATRO STAGIONI, ENTRAILS MASSACRE (masaker vnútorností), WOJCZECH. Vážne mi chýbajú nové čerstvé a hlavne mladé rýchle kapely!!!

4. Myslím že hráte už 12 rokov v scéne... tak to je veľa takže pre teba, zmenili sa veci odkedy ste začali hrať??? (možeš napísať viac ako len pár viet:)

Ano minulý rok to bolo 12 rokov a možno že sa budeš smiať, ale nie veľa veci sa zmenilo odvtedy. Začali sme ako typická grind/noise kapela a zmenili sme sa viac do rýchleho HC/thrash/power violence cez tie roky. Ale v scéne sa toho moc nezmenilo. Stále vidíš rovnaké tváre na koncertoch. Naozaj mi chýbajú mladí ľudia ktorí nakopú prdel nám starím prďolom. Smutné ale pravdivé!!!

5. Veľa ľudí my hovorilo že koncert v Handlovej bol najlepší aký kedy vydeli, pamätáš si naň? Aké to bolo pre teba?

Ano... pamätám sa na to bol to jeden z naších najlepších pre mňa! Bolo to v nejakej skurvenej krčme a kopa šialených ľudí ktorý sa totálne vybláznili. Pamätám sa keď sme tam prišli skôr a boli tam 4 chalpi ktorý sa pozerali na nás akokeby vydeli samotného diabla. A 3 hodiny potom bola krčma naprataná šialenými HC/punk kids!!! Chalani ktorý organizovali tento koncert boli veľmi priateľský. Hrali sme tam zo svojimi priateľmi z KENT BROCKMAN a dve miestne kapely. Jednou znich boli SANGRE DE CRISTO a boli super!!! Celý večer bola párty sranda, pivo, mosh atď. A spali sme v skúšobni tej druhej miestnej kapele v škole a ráno sme odchádzali tak sa deti na nás pozerali že kdo sme. Áno .... táto noc bola perfektná!

6. O akých veciach spievate vo vašich pesničkách?

Témy naších textov sú rozličné. Niekdy osobné, niekdy srandovné, niekdy politické, sociálno kritické.... Nechcem sa obmedzovať. Ale viac my vyhovuje keď píšem texty presne k téme. Hm... myslím že chceš nejaké ukážke, že? Dávame texty na každé naše vydanie a ak sú po nemecky tak tam je preklad do angličtiny. OK?

7. Ktorá je tvoja obľúbená kapela? Máte sní splitko? Alebo chcete mať?

Nemám len jednu obľúbenú kapelu, ale myslím že moje vždy najobľúbenejšie kapeli sa rozpadli ako napríklad CROSSED OUT, SPAZZ, PLUTOCRACY, MAN IS THE BASTARD atď ale KENT BROCKAM boli moji totálne najobľúbenjší z Nemecka a máme splitko snimi (ale tiež sa rozpadli) a YACOPSAE je tiež moja obľúbená kapela a máme tiež splitko snimi. Rovnako ako aj u GODSTOMPER, milujem ich!!! Je to sranda podeliť sa s kapelou ktorú mám rád, ale najdôležitejšie je mať rád ľudí ktorý sú za tou kapelou a podeliť sa s tou kapelou! Všetky naše splitka sú spomienky na to čo sme urobili s priateľmi.

8. Máš rád gore kapely ktoré spievajú o vnútornostiach a krvy a majú hnusné obrázky na ich CD... aký máš ty na to názor?

Niejeto to o čom chcem spievať a nemám to moc rád. Niektoré staré gore kapely IMPETIGO, AUTOPSY, ABSCENESS, NUCLEAR DEATH... sú v pohode, ale väčšina nových kapiel má nezaujíma. Väčšina sú to sexistické a homofóbne kapely v mojich očiach a budem úprimný: myslím že je oveľa viac dôležitých vecí ako splatter a gore alebo šokovať ľudí! Takže koho to zaujíma?

9. Vydel som v správach že jedna nackovská strana dostala veľa hlasov vo voľbách v Nemecku? Čo vieš o tom? Myslíš že sa máme niečoho obávať???

Ano, myslel si NPD. Dostali 9,2% hlasov v Sachsene, kraj s ktorého pochádzame mi. To je strašný výsledok, ale nieje to pre mňa šokujúce. Všetci vedia že veľa ľudí sú rasisti/fašisti, a teraz po voľbách sú šokovaný hovorili o protestých voľbách atď. NPD dostali veľa peňazí na ich politickú „prácu“, to je ta najhoršia vec. Myslím že sa máme čoho obávať. Myslím že budú silnejší v budúcnosti, pretože Nemci sú slepí a vydia len problémi ako veľká nezamstnanosť a myslia si ža nacionalistická vláda pomôže.

Jebať na tých slepých idiotov! Musia sa naučiť niečo s minulosti, je to také ťažké!?

10. Máš nejaké vtipné príhody z koncertov, turné atď.???

Niesme moc aktívny v tejto stránke. Cez tých 12 rokov sme spravili len 2 krátke turné. Jedno zo SPASM v ´94 alebo ´95 a jendo z KENT BROCKMAN v ´02. Oboje boli veľmi srandovné, ale zase nie až tak srandovné aby som mohol o tom hovoriť. Sorry ak ťa nudim Michal, ale myslím že niesme taký smiešny ľudia:)

11. Plánujete nejaké turné alebo vydať niečo?

Dúfam že vyjde naše dlho plánované LP z PRETTY LITTLE FLOWER. Som totálne nasratý z odkladania! Teraz pracujem na songoch pre split 12“ z MUTUAL ABUSE, veľmi mladá kapela zo štátov. Táto nahrávka bude vydaná u CHILLIPIE RECORDS (USA). Ale dlho nám trva písanie songov, takže to bude trvať nejaký čas. Žiadne turné sa zatial nechystá!

12. Tak tu je koniec, ak chceš nieco dodať....

Dík za zaujem Michal! Možeťe ma kontaktovať (bert_x@gmx.de), niesom až taký zlý ... hahaha! Mám distro a label (MASS SUICIDE SOCIETY CONSPIRACY) a pozrite na náš web: www.mass-suicide-society.net Dik za všetko! Nakopte rite nackom!!!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek