Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Nejsme tady, abychom se líbili všem a napořád...

Nejsme tady, abychom se líbili všem a napořád...

Anyway

autor: maxim horovic | 12. 04. 2009, 11:11:00 | návštěv: 3311 | reakcí: 0

Nahrávání desky Burden prý trvalo osm měsíců? Nějaké komplikace? Jaké jsou první reakce?

Bohouš:
Komplikace nebyly. Základy a basu jsme nahráli během dne. Pak jsme navštěvovali studio Amáka, který se ujal produkce a přemýšleli nad skladbami, jak je kytarama a zpěvem ještě vylepšit. Vlastně to nebylo nahrávání jako takový, spíše, jak se říká, sessions… užili jsme si spoustu legrace (když si se zhulil a vymejšlel prapodivný sóla), ale i hádek (v tom dobrý slova smyslu). Takže spokojenost. První reakce jsou různý. Někteří říkají, že už to není ta správná garáž, a ti druzí zase, že je dobře, že už to není taková garáž. A různý reakce jsou podle mě víc motivující, než jednoznačná kritika, která je trochu zavádějící. Lidem se přeci nemůže líbit to samý.

Med:
Jediná komplikace byla, že jak jsme naučili Amáka konečně pít pivo a kouřit trávu, tak měl ještě větší chuť na čokoládu než obvykle a já jsem musel pořád chodit do cukrárny.

Jak proběhl křest? Děvky, šáňo, nabouchaní negři nebo v klidném duchu a s nějakým zásadním politickým prohlášením? Máte rádi angažované kapely?

Bohouš:
Angažovaný kapely mě moc netankujou. Podle mě do rock’n’rollu moc politika nepatří. Křest (v tý době jen vinylu) v Praze, co se týče mě, proběhl klidně. Zahrál jsem, zapotil se a odjel zpátky na Mělník. 3. dubna proběhne křest na Mělníku a tam to pro mě bude divočejší. Spousta známejch, spousta panáků…

Med:
No hráli jsme s The Bronx. Co jinýho k tomu říct. Kuci se dobře bavili a Tchichiman jim k tomu hrál starý dobrý fláky. Pak se objednal ňákej absinth a málem se zapálil bar na sedmičce…myslel jsem, že Špaček bude zuřit, ale vůbec ho to nevyvedlo z míry…je to hold profík.
Abych odpověděl na druhou část otázky, tak si musím vypůjčit slova tlustýho Mika z NOFX: „Politika je důležitá, ale to je život taky“.

Nevim, jestli jste první kapela, která vystoupila ze Stříbrné rakety, ale každopádně se to nestává moc často. Hlavní důvod pro založení Election Records?

Bohouš:
Podle mě ti to dává víc svobody. Kromě peněz, žádnej stres… Chichi.

Med:
Nikam jsme nikdy nevstoupili a tudíž ani nevystoupili. Kuci vydávaj desky, co se jim líběj a to je super. Nejsme tady, abychom se líbili všem a napořád. Election Records jsme založili hlavně proto, že v Americe zvolili Baracka Obamu prezidentem.


A co byste dělali, kdyby zvolili toho vietnamského lidumila? Čekáte,  že s Obamou přijdou nějaké zásadní změny?

Med: Myslíš Mc Caina? Ten chlápek byl snad vtip, i když celkem brutální vtip. Nebudu to nějak přeceňovat. Víme dobře, že Ameriku ovládaj korporace. Ten Obama aspoň pochází z normálního prostředí, tak doufejme, že zůstane příčetnej celý čtyři roky.


Plánujete se změnou labelu i nějaké další proměny? Personální, stylové, sexuální? Jakým směrem se vyvíjí tvorba Anyway?

Bohouš:
Po dlouhých letech odchází bubeník. Máme už náhradu, takže to je ta hlavní proměna. Plánování v kapele prostě nejde. Něco si naplánuješ a stejně to dopadne úplně jinak. S tou sexualitou jsem si to doposud ještě pořádně nepromyslel. A tvorba? Když skládám písničky, vůbec nepřemejšlím nad tím, jakým směrem bych se měl ubírat. Raději se moc neohlížím. Mohl bych se začít vykrádat. Nechávám tomu volnej průhěh. Vlastně většina písniček Anyway vznikla na hajzlu. Prostě tam sedím s kytarou a vymejšlím, dokud ze mě něco nevypadne...

Med:
Změny se moc neplánujou. Prostě přijdou. Nevim sice, co je za rok podle čínského kalendáře, ale mám zato, že rok 2009 bude ještě zajímavej.

Dělat u nás label a vydávat desky asi není žádná prdel, i když na tak malou zemi tu je hodně silné a nadšenecké podzemí. Jste punkeři?

Bohouš: Já se za pankáče nepovažuju, i když, co je vlastně známka punku? Pokud to znamená usnout v prosinci na lavičce v parku, tak jím asi jsem. Slova jsou škatulky a škatulky moc nemám rád.

Med: Jasně, že jsem! Už od šestnácti, kdy jsem přestal poslouchat heavy metal.


Sledujete i začínající kapely, sjíždíte to na netu? Nebo spíš co potkáte na koncertech? Dejte tip na něco žhavého...

Bohouš:
Na netu moc neserfuju, ale na koncertech poznáš spoustu dobrejch kapel. Na křestu jsme hráli s Middle Class Rut – dva mladý Angláni, jen bicí a kejtra - a byl to neuvěřitelnej nátěr - takový najetý Jane’s Addicton.

Med:
Jsou to Amíci ale to je fuk…Na netu až zas tak ne, pokud mi někdo vyloženě nepošle odkaz. Jsem hodně společenskej a rád chodim ven. Bavim se s kámošema o muzice, takže se ke mně informace vždycky nějak dostanou. V praze je taková partička mladejch typů, co vyrostli na Silver Rocket - http://www.myspace.com/hluchpyco

Maj kolem sebe hodně zajímavý kapely namátkou Transwaggon, Or, Hissing Fauna, Sulk, Bugmen…

Mám nějaké náznaky o Transwaggon od Joba, kterej to prezentoval něco jako výbuch meziplanetárního spermatu – je to tak žhavý?

Med:
Hrajou už celkem dlouho a normálně koncertujou, i když zatím víceméně instrumentálně. Žhavý to bude až se Mr. Job uráčí napsat ňáký texty…hahaha

V jakém nákladu vyšel Burden a kolik se ho tak může prodat? Myslíte, že formát vinyl + mp3 je budoucnost?

Bohouš:
Rozhodně plánujeme diamantovou desku za prodejnost. Moc dobře víme, jak se tady desky dobře prodávají.

Med:
250 LP/mp3 a 500 CD. To fakt netušim…Download mp3-jek pro ty, co si koupěj vinyl, je dneska už běžná věc…Jediný, co by to mohlo zastavit, je vynález vinylovýho walkmana.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek