Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

... ukažte mi člověka, který má 72 pierců v obličeji a rád mu předám korunku MISS.

... ukažte mi člověka, který má 72 pierců v obličeji a rád mu předám korunku MISS.

Pavel J.Hejátko (básník, spisovatel, novinář)

autor: Zuzana Šebestová | 14. 06. 2007, 13:58:17 | návštěv: 5113 | reakcí: 24

Pavel J. Hejátko: básník, novinář a spisovatel. Také asi nejkontroverznější současná osobnost české kultury. Tento levicový intelektuál, otevřeně se hlásící k radikálnímu antiamerikanismu, je v současné době snad jediným Čechem, kterému hrozí vězení za politické názory. Jeho fejeton „USA-otázka konečného řešení “ vyvolal velký rozruch nejen v politických kruzích... Jak je to s jeho názory nejen v této oblasti jsem se pokoušela dozvědět v následujícím rozhovoru:


Tvůj antiamerikanismus je již celkem pověstný... Není to dobrá a především vděčná mediální role?

Ale jistě že je... Rozhodně to však není role pro média. To je mně celkem ukradené... Mé postoje k USA jsou dány znalostí historie, politiky i kultury této země! Celé generace těchto zmutovaných individuí kurví čistotu rasy lidstva, její celosvětovou politiku i umění! Pokud jde o mne nehodlám tomu přihlížet se založenýma rukama a nebo dokonce jako někteří u nás „zparchantělí“ skládat oslavné písně... Jsem připraven ještě s ostatními stejně smýšlejícími dosáhnout jakýmikoliv prostředky prosazení těchto myšlenek. Ostatně, stejně máme už takřka 200 let zpoždění..........!

Mám pocit, že záměrně říkáš věci, které ostatní provokují.. Byl jsi teď celkem dost dlouho nemocný, chceš se k tomu nějak vyjádřit. Musel jsi kvůli tomu vyndat většinu pierců z obličeje – nemrzí tě to???

Piercing mě skutečně nemrzí! Ostatně měl jsem jej přes 2 roky a můj organismus tak dostal celkem slušný „záhul“. Titul člověka s největším počtem pierců v ČR mi stejně jen tak někdo nevezme, ukažte mi člověka, který má 72 pierců v obličeji a rád mu předám korunku MISS. Ale tvá otázka je trochu mimo zenit: vyndání pierců s mojí nemocí celkem vůbec nesouvisí. Onemocněl jsem s ledvinami a příčinou byla špatná indikace antibiotik mým praktikem. Víc bych se k tomu vyjadřovat nechtěl – bylo to dost nepříjemné a doufám, že je to už uzavřená kapitola mého života!

Pokud jde o tvůj umělecký život – změnilo se tím vším něco??? Je něco nového??? Co připravuješ na léto? Nějaké nové tituly, autorská čtení...???

Tak změnilo se hlavně to, že jsem se teď takřka 3 měsíce věnoval hlavně sobě. Veškerá autorská tvorba tak šla jaksi stranou. Nicméně to ničemu nevadí, s vydáním nových věcí si dávám na čas! Jednak se ještě rozhoduji, zda-li to bude u stejného vydavatelství jako mé předešlé tituly a jednak mám již něco „předepsáno“, takže... Nové je snad to, že se vracím do života. V létě budu mít autorská čtení a to mi bude asi tak stačit. Abych řekl pravdu, i ta mě dost vyčerpávají. Nyní mají vyjít 2 knihy, v nichž se o mě píše, tituly zatím neznám. O všem se dočtete aktuálně na mém webu: www.pjh.cz

Pročítala jsem si rozhovory s tebou a přemýšlela nad tím, jakou otázku jsi ještě tak nedostal... Co třeba tuhle: Kdyby tě chtěl někdo vidět naživo – kde by se mu to podařilo, když by nešel na tvé autorské čtení??? Kam tak chodíš, když se chceš jít bavit???

Nejsnazší je asi opravdu mě vidět na mém autorském čtení... Když mám chuť se jít bavit, tak si většinou zajedu do některé z hospůdek poblíž mého bydliště v Náměšti nad Oslavou, Třebíče nebo Brna. Kam konkrétně – těžko říct. Vlastně ani nemám nějakou svoji jednu oblíbenou putyku a jeden den a jeden čas a jedno místo tam, na které vždy sedám. I když vím, že většina klasiků to takto měla. Jsem spíše samotářský typ, či-li zastihnout mě jinde než doma nebo na cestách je skoro nadlidský výkon... Navíc mé formy odreagování jsou trochu jiné, než vysedávání po barech. Ale s trochou nadsázky: pokud by si mě chtěl někdo „vyčíhnout“(třeba s kulovnicí), tak v Třebíči je na náměstí asijské bistro MAI a tam chodím sic nepravidelně, ale často..:-)

Jsi pověrčivý??? Věříš v osud??? A co karty, astrologie, horoskopy??? Co tyto abstraktní oblasti života???

Pověrčivý nejsem. Nevěřím na pátek třináctého ani na černou kočku přes cestu. Na hotelech spím na třináctce(pokud tam vůbec jsou) a v těch velkých i klidně na čísle 666. Ale v tak velkém jsem ještě nespal:-)... V osud svým způsobem věřím, ale většinou jen tehdy, když se mi to hodí! Obecně vzato věřím, že je něco mezi nebem a zemí. Karty, astrologie ani horoskopy mně neoslovují. Na druhou stranu nikomu tuto formu odreagovávání neberu a pokud bych se dostal do jó velké životní krize – nechám si narůst ještě delší vous a budu vykládat karty o půlnoci na Primě.. Každopádně plánuji v blízké době se naopak oholit, kvůli dokončení tetování v obličeji...

To se mi nabízí další otázka... Plánuješ tetování po celém obličeji??? To už tady v jednom provedení je. Co jiné praktiky body artu? Sám všude píšeš a říkáš, že tetování i piercing je pro malé děti...

Tetování plánuji na tvářích, jakousi obdobu Moka. Tímto tetováním si překryji jizvy po piercingu. Po tetování celého obličeje, potažmo celé hlavy opravdu netoužím, to přenechám V. Franzovi. Ano, říkám, že tetování i piercing je dnes již pro děti a má to i své opodstatnění. Stačí, když navštívíš tělocvik na kterékoli ZŠ a uvidíš to. Skarifikaci ani branding neplánuji, nemám je kam umístit:-)

Závěrem by mě zajímal tvůj žebříček hodnot... Co upřednostňuješ a tak..??? Mění se to s věkem – připouštíš vůbec změny hodnot v důsledku „vývoje“???

Můj žebříček hodnot je víceméně neměnný. Konkrétnímu seřazení se vyhnu, ale můžu ti říct, že tam jsou slova: pravda, věrnost (ale nikoli ve smyslu lásky, ale ve smyslu věrnosti ideám!) a zásadovost. Tyto hodnoty by se měnit neměly ani s věkem, to je jen snadná berlička k tomu, upouštět od nich. Vymlouvat se na ztrátu a změny, jakési reformní přehodnocování hodnot v důsledku vývoje, je jen alibismus...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 24
Matej
1. 09. 2019, 05:11:40
Hejatko je normalni zaprdlej chudak, obdivujici totalitni rezimy. Potreboval by poradne nafackovat a vykopak nekam do Ruska blbecek.

Patrik Čepičkář
16. 04. 2009, 18:49:21
hejátko péaroduje sebe sama - kdo to nepoznal, je ještě větší debil, než on sám:-)))))))))))

Elvis
21. 03. 2009, 16:49:56
doporučuju jeho osobní stránky, v živote sem se víc nenasmál:-)
jeho ego bych chtěl mít :-D

Derek Fibich
22. 10. 2008, 16:34:23
Koupil jsem si nedávno jeho knížku a musím uznat, že jako básník je dost dobrej... Jako člověk??? Dá se to vůbec u umělců takhle brát? anevim......

Petr
12. 05. 2008, 00:43:22
mně se líbí, že rozhovor s básníkem vede, nebo snad musí vést?, jeho mediální zástupkyně... cheche, stejnak, aby měl básník mediální zástupkyni, to je pušušňáníčko...;-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek