Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Nežijeme v minulosti, a proto se musíme snažit

Nežijeme v minulosti, a proto se musíme snažit

Jan AG (Agathocles)

autor: Twiggy | 30. 12. 2005, 12:33:59 | návštěv: 3449 | reakcí: 0

Pôvodne mi mal odpovedať Roel ich bubeník ale jedného mincecore dňa mi došiel mail od samotného Jana AG aj z odpoveďami, takže som bol totálne na sračky... No ťažko sa mi hovori... Som strašne rád, že ešte vydržali tak dlho hraťa. Prajem to každej skupine, aby vydržala hrať aspoň tak dlho ako Agači...

1. Ahoj, som trosku nervozny lebo len zacinam v tejto scéne a je to pocta robit interviewstebou, takze najskor sa predstav a aj ostatných členov skupiny.

Ahoj. Díky za záujem o Aghathocles. Takže Aghathocles su: ROEL - bicie, JAN - bassa a vokála DIRK - gitara a vokál. Agathocles začali hrať v 1985 ale táto formácia je od augusta 2002

2. Okrem hrania v kapele aké aktivity robíte? Máte prácu, rodinu?

Každý máme prácu. Obidvaja Roel a ja pracujeme ako socialno-kultúrny pracovnícy a DIRK pracuje vo veľkej transportnej firme. Musí koordinovať kde majú balíky isť.

Obidvaja DIRK a ROEL sú ženatý od minulého roku. Ja niesom ženatý. Nikdo znás nemá deti.

3. Bolo to dlho čo ste začali hrať. Aký je tvoj názor, bolo to lepšie v 80´ a 90´ rokov alebo teraz? Veci sa zmenily k lepšiemu alebo k horšiemu?

Boli aj dobré ale aj zlé veci. Inač nežijeme v minulosti ale v prítomnosti takže sa musímeteraz snažiť. V 80´ bola scéna menšia možno aj viac otvorená(úprimná). Teraz sa z veľa vecístali veľké a čím sa stanú väčšie tím viac debilov sa tu dostáva čo pravdaže nieje veľmipekné.

4. Boli ste niekedy v Slovensku? Alebo si počul niečo o tejto krajine?

Áno, bol som u vas par krat. Hrali sme na Slovensku v roku 1993. Hrali sme blízko Nového Mostu v Bratislave poznáš? New Bridge po Anglicky myslim. A ešte aj v roku 1999(myslím)sme hrali par koncošov na Slovensku. A bol som a v Tatrách pre moju prácu(tábor pre mladýchz handicapom). Milujem vašu krajinu!! Tajže keď prídem nabudúce kúpte mi basu Kelta(mám radtoto, hahaha....pekne vyzerajúce flašky!!).

5. Viem že teraz ste viac aktívny v scéne. Aké je to tam? Je to lepšie? Nejaké problémyz nacistickými metalovými sprostými kapelami?

Problémy z nackami? Vždy budu problémy z nackami. Inač AG bolo vždy aktívne v metal, HCa punk scéne v tom istom čase. Myslím že to je super vec a obohatenie. Nemáme radibyť uveznený u labelov a v scénach a snážime sa byť čo najotvorenejší. A hovorím čonajviac lebo nikdy by sme nepodporovali skupinu/hnutie ktoré podporuje nenávisť proti iným ľudom ktorý su takzvane iný.

6. Od ktorého roku si sa pripojil k Agahtocles? Ako si sa dostal do skupiny(posielal som otázky ich bubeníkovy a toto bola otázka pre neho ale on tie otázky dal Janovy takže takale nevadi:)

Aghatocles začali hrať v roku 1985, ERWIN (starý bubeník) a ja. Robili sme ziny a compilačné kazety v 80´, no a v roku 1985 sme začali hrať. DIRK sa pripojilk Agahtocles v roku 1998 a ROEL v roku 2002. V roku 1985, ERWIN a ja sme našli dieťa v odpadkoch za lokálnym obchodom z hudbou keď sme hľadali poškodené a odhodenénástroje. Dali sme mu najesť a starali sme sa oňho ako keby to bol náš vlastný syn.Toto stratené dieťa je náš bubeník ROEL, hahaha.

7. Aký máte názor na skupiny hrajúce Mince-core ako vy?

Čo môžem povedať? Je to super že ostatné skupiny hrajú tento štýl a majú ideológiu, viziuodkiaľ pracovať. Viac sily k ním samozrejme.

8. Ako môžem vydieť radi experimetujete, koho bol nápad použiť klávesa a hrať dotoho trocha ska? vo vašom songu "Water"?

Hahah, super vedie že poznáš tento song. Odkiaľ máš toto Ep? Nie veľmi veľakópii bolo urobených. Kúpil som si lacné klávesy zo second handu(z 80´) a začal som robiťzvuk v ostatných projektoch. Keď sme robili Water-song mylsleli sme že by to bolasranda použiť klávesy na WATER*song. Ska časti ma napadli keď som robil gitaru na nahrávaní.Znie to v pohode. Trochu zvláštny AG song pre AG-štandard ale sme čudný ľudia, haha.

9. Hrali ste v iných kapelách? alebo hráte?

DIRK hral v OUT IN THE COLD(METAL) a DRAWBACK(EMO-CORE) a v iných kapelách ale to siuž nepomeniem. ROEL taktiež hral v iných skupinách ako BASMENT 666 a ja som hral vkapelách ako ACOUSTIC GRINDER(nahrávanie), CORNUCOPIA(nahrávanie), BLOODRED BACTERIA,HELLSAW, MENSTRUAL GARBAGE, EXTREME BLOEDBAD,... teraz hrám aj v THE GANJA a mám soloprojekt JAN AG. ROEL ešte hrá aj v old school speed-core skupine FAHRENHEIT AGXčo znie ako mix LARM, VIOLENT CHILDREN, PISSED HAPPY CHILDREN, KIDDIE PORN,...brutal veci.

10. Ako sa pracuje na novom albume? Aké to bude?

Teraz píšeme songy. Okolo 20 songov bude na tejto nahrávke ale žiadny dátum ešte nebolstanovený. Nevieme kedy to bude vydané. Dáme vám vedieť alebo pozerajte MTW, budemetam onedlho z nahými R´n´B tanečníc, hahaha.

11. Oslovujete skupiny na splitká alebo vás oslovuju oni?

Oboje. Dostávame návrhy a sú aj časi keď oslovujeme mi.

12. Nemáte už niekedy toho dosť? nechcete to už nechať tak?(Dufam že nie:))

Vo všetkým sú dobre ale aj zlé veci. Pozeráme sa na tie lepšie. Je to sranda vydávať veci, komunikovať, stavať niečo spolu, stretávať sa z novými ľudmi... a to všetko je DIY takžesme štastný urobiť nejaké zmeny u seba, bez podpory organizácie ako veľké labely, rezervovacie agentúry, pijavicovytých manažerov... A funguje to! Vďaka našejcelosvetovej sieťe priateľov.

13. Aké máte plány z Agathocles do budúcna?

Urobiť ten album a iné nahrávky, nejaké koncerty, postaviť si skúšobňu, stretnúť saz novými ľudmi.

14. V starom interview z Jan AG som sa dočítal že ste zakázany? V Belgických radiach? Prečo?

Myslím že hovoríš o situácii v Belgickom národnom rádiu... no ten DJ ktorý hral Aghathocles bol vyhodený lebo hral underground veci a robil reklamu na underground koncerty. Národné radio nebolo moč štastné pretože musíte za to platiť dať si logo tohorádia na postery. Inač to radio show má nového DJ ktorý odmieta hrať underground/DIYskupiny a hrá len veci ktoré prídu hrať do jeho klubu(áno ma veľký klub na koncerty)Hovoríme o tvrdom byznise...Srať na to.

15. Ktoré sú tvoje obľúbene skupiny? Obľúbené štýli?

Je veľa dobrých vecí v každom štýle. Ja počúvam 80´ punk, hardcore, metal a grind. Skupiny ako REPULSION, KUOLEMA, TELEX(z Čiech), GRASDANSKAYA OBORONA, LARM, starý NAPALM DEATH, DRUDGE, KAAOS, GAI, SWANKYS, STATE CHILDREN,...príliš moc na vypisovanie.Ešte mám rad skupiny ako UNHOLY GRAVE, DEAD INFECTION, MALIGNANT TUMOUR, ABORTION, DINADDICT, SIKA,... iné štyli ako : acid house, cold wave a noise/industrial a 70´minimalistické disco ako BACARRA.

16. Prajem ti veľa štastia dik za odpovede, ak chceš môžeš dodať niečo nakoniec...

Dik za tvoj čas a podporu a pre miesto v tvojom časaku pre AG. Veľa štastia s tvojim časakom,kamarát. Pozdravy pre ľidí na Slovensku ktorých poznáme a ktorých spoznámekeď prídeme naspäť na Slovensko. Podporujte svoju lokálnu scénu, toľko veľa dobrýchskupín na Slovensku !!! Ak sa zaujmate o AG veci AG/BLOODRED BACTERIA split Ep bude čoskoro vonku. Taktiež AG "Live in GIERLE 1989" CD a AG "Superiority Overdose" CDbudú čoskoro vydané na LP! nav3tivte www.agathocles.com

MINCE ON, STAY STRONG.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek