Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

FLUFF FEST 2011

FLUFF FEST 2011

22. - 24.7.2011, Rokycany, Letiště

autor: Twiggy | 10. 08. 2011, 20:33:36 | návštěv: 4019 | reakcí: 4


PIATOK 22. 7. 2011

500 km do Rokycan z Čadce, ušlo to ako voda, akurat ma sralo, že som šiel sam v aute, písal som aj na FB, že možem zobrat kohokolvek piatok rano smerom od Trinca až po Prahu, ale okrem nejakých ľudí zo SR, ktorý neboli po ceste, sa mi neozval nikdo...

Poďme ale k reportu, klasika stany, auta, blato pri vstupnom, dokerovaný, divne vyzerajúci ľudia v celých Rokycanoch.  Prišiel som o jednej, takže som mal čas na obkukanie distier, k Mirovi Patemu už nikdy v živote nejdem, pretože tam keby som mal aj 50 000 kč, tak aj tie by som tam minul, potom ma tam zaujalo jedno distro (neskor som sa dozvedel, že sú z Talianska), ktoré malo všetky klasiky metalu z 80./90. rokov (speed, black, death), a hlavne hip hop z 80. rokov na LPs! Nádhera!!!

No o druhej to rozbalili HOPELESS z Austrálie (http://www.myspace.com/hopelessmelbourne) a hneď potom ich tour kolegovia 50 LIONS, taktiež z Australie (http://www.myspace.com/50Lions), 2x straight edge HC, 2x ma to moc nebavilo. Na malom podiu to rozbalili NIKKY LOUDER (http://nikkilouder.tumblr.com/), noizzz rock?, jeden song a idem preč, nejak som nemal náladu práve na toto. Medzitým začali hrať MAN OVERBOARD z USA (http://www.defendpoppunk.com/) melodický pop punk, úplný BLINK 182 revival, myslím, že pobavili asi všetkých návštevníkov festivalu a aj mňa veľmi bavili, mám na tuto pubertálnu hudbu slabosť... OWLS ARE NOT WHAT THEY SEEM (http://bandzone.cz/owlsarenotwhattheyseem) som dal zopár songov, no moc ma nebavili, nahrávka ma bavila viac. Po nich som si šiel pozrieť  STAY HUNGRY zo Švédska (http://www.myspace.com/stayxhungry), no zvuk bol  dosť divný, takže to bolo také nemastné neslané...

Malý kontrast na FLUFFE: spevák/gitarista z MAN OVERBOARD pýtal od ľudí trávu, načo spevák zo STAY HUNGRY počas svojho setu reagoval, že ak bude niekto huliť trávu, nech sa k nemu nepribližuje. DEATH IS NOT GLAMOROUS z Nórska (http://www.myspace.com/deathisnotglamorous) na hlavnom pódiu predviedli svoj klasický set melodického HC/punku, bolo to výborné ako aj po iné roky.

Ďalej som už moc tých kapiel nevidel, akurát POLAR BEAR CLUB z USA (http://www.myspace.com/polarbearclub), na nich som sa tešil, pretože sa mi z myspace hodne páčili, ale naživo ma to nudilo, sorry... TOUCHE AMORÉ z USA (http://toucheamore.com/) a veľmi precitlivený emo/screamo mazec!!!, spevák bol veľmi nadšený, že si môžu zahrať na FLUFFE. A potom už len LA DISPUTE z USA ( http://andtothegloriouspast.wordpress.com/), prvé 2 songy (prave hrali tie, ktoré som nepoznal, a také tie pomalšie, takže som moc nadšený nebol) a potom som musel isť na železničnú stanicu po svoju najdrahšiu polovičku, a kedže sme boli veľmi unavený z dnešného cestovania, tak sme šli hneď na ubytovňu spať. Ináč na malom pódiu hrali ešte ďalšie kapely, ale nedával som to, buď som sa hrabal v distrach, jedol alebo relaxoval.

Videl som ešťe Izraelcov SUCKINIM BEANAIM, ktorých nepustili na anglických hraniciach do UK, takže nemohli odohrať ani jeden z ôsmich koncertov v UK, viac info na ich webstránke, je to celkom zaujímavé počteníčko... http://suckinimbaenaim.blogspot.com/, bola na nich na FLUFFE aj zbierka a zahrali veľmi dobrý a rýchly trash/punk!

Sobota 23. 7. 2011

Obed dávame v lokálnej čínskej reštaurácii, ktorá nezvláda nápor nemeckých hardkoristov, samozrejme ked sme prišli, všetko tofu bolo vyžraté... nudle pane? Jiži? Ináč Rokycany vyzerajú, ak si odmyslím tie supermarkety, komunistické mesto na venkove.

Ako prvý to odpaľujú BLACK HAVEN z Belgicka (http://www.myspace.com/blackhavenhc), podľa FLUFF FEST popisky hrajú stoner rock?, ehm... podladený temný HC nieje stoner, ok? Moja obľúbená kapela, takže si ich vychutnávam aj po zvukovej stránke, som hneď na začiatku sobotňajšieho programu spokojný. LEMURIA (http://www.lemuriapop.com/) a indie pop, veľmi príjemná muzika, mojej priateľke to pripomínalo NATALIU IMBRUGLIA (http://www.youtube.com/watch?v=VV1XWJN3nJo&ob=av2e), že by?

TRAINWRECK z Nemecka rozjebali stage úplne... temný a podladený HC (http://trainwreck5.wordpress.com), radosť počúvať. BATTLE OF WOLF 359 z Nemecka (http://www.myspace.com/battleofwolf359) a emo violence, nebavilo ma to. Na malom pódiu idem pozrieť bratov Slovákov z divokého východu, kokocie vyhodňare DAWN TO COME (http://dawntocome.bandcamp.com/). Bol to príjemny post-rock, ale v stane nebolo moc ľudí, čo bola škoda, pretože to bolo celkom prijemné osvieženie medzi tým všetkým kravaľom na veľkom pódiu...

YEAR OF NO LIGHT z Francúzska (http://www.myspace.com/yearofnolight) sa zvučili, zvučili a zvučili a keď popred kapelu preletel motýľ, začali hrať, motýľa odvial vietor a aj celý zvuk YEAR OF NO LIGHT, takže to nebolo bohviečo, taký divný ambient/post metal? Ďalej moja srdcovka PUNCH z USA (http://www.myspace.com/punchcrew) zahrali masakrálny set, milujem ten vokál! JOE LALLY na veľkom podiu (http://www.joelally.com/) viac menej vyháňal vačšinu ľudí k malemu pódiu, akože mna osobne to strašne moc nudilo, už si nespomínam, kto hral na malom, ale viem, že som sa tam nemohol dostať, nevadí, späť k veľkému, kde sa snažili VICTIMS zo Švédska (http://www.victimsinblood.com/), ale ľudia sa vobec nechytali, myslel som si, že bude minimálne také zverstvo ako naposledy tady (http://www.youtube.com/watch?v=YVeReaXiG0A peklo...), ale nič take sa nedialo, škoda, možno nabudúce. Poslednú kapelu, ktorú som v ten večer dal, boli Švédky BEYOND PINK na malom pódiu (http://www.myspace.com/beyondpink) a bol to hardcore/punk od podlahy, samozrejme do stanu sa nedalo vôbec dostať, pretože tam bola plnka a vpredu sa zverilo o sto šesť!!! Boli sme z priateľkou natoľko unavený, že sa nám nechcelo čakať na JEFA BARBARU (http://jefbarbara.tumblr.com/ (hral vôbec???)), čo ma strašne mrzí, lebo obidvaja sme sa naňho veľmi tešili a chceli sme si zatrsať, no únava a spánok boli silnejší.

Nedeľa 24. 7. 2011

Ráno prechádzka po meste a klasika = Čína a ide sa hore na kopec na GATTACA (http://bandzone.cz/gattaca), stihli sme len pár songov, ale bolo to vynikajúce ako vždy!!! Hneď po nich si idem pozrieť na malé pódium ESAZLESA (http://bandzone.cz/esazlesa), taktiež nesklamali a už sa teším, keď ich uvidím zase niekedy u nás v Čadci. UNVEIL zo Švajčiarska (http://www.myspace.com/xunveilx) ma nudili, tak som šiel obzrieť distra (LIGHT BEARER „lapsus" LP!!!). Už sa chystali aj CITY OF SHIPS (http://www.myspace.com/cityofships), ktorý mali prísť minulý rok, ale myslím, že kôli tej islandskej sopke neprišli, no tento rok to vyšlo a bolo to celkom zaujímavé, trošku som z toho cítil také tie komerčnejšie uťahané veci ako TOOL atd.

Slnko pražilo statočne, takže som šiel oddychovať do auta a vyšiel som až na SOLD OUTS z Litvy (http://www.facebook.com/thesoldoutspunk), vynikajúci HC/punk a la BLACK FLAG, týto chalani by roztancovali aj mŕtvolu; dosť ma sklamala účasť, zas až tak moc ľudí na nich nebolo, škoda... Všetci boli na REAIN (http://www.facebook.com/raeinband), ktorý ma absolútne nebavili, prišlo mi to ako jeden veľký bordel, neviem, či to bolo tým, že som stal priďalej pri zvukárovom stánku, ale nejak som sa v tej hudbe nemohol vyznať, ty, čo boli hore, si pokyvkávali hlavou, ale všimol som si, že aj oni zostali párkrát zarazený, tak neviem... UŠTKNI http://www.myspace.com/ustkni ma NEuštknuli, sorry!

No a teraz kapela, na ktorú som sa najviac tešil, ROSETTA z USA (http://rosettaband.com/), šiel som čo najviac dopredu a bola to pekná nakládačka, uši si veľmi vydýchli pri každej malej pauze, keď gitarista prestal hrať, ale tak či tak bolo to nádherne, malý chlapec, ktorý bol na pódiu, si dal asi svoj prvý (dúfam, že nie posledný!) crowd surfing (tak sa tomu hovorí?). A áno, aj ja som videl BLACK BREATH (http://www.blackbreath.com/) a nie, už som nemal peniaze na ich tričko ani LP, ale zahrali tisícu kópiu trash metalu, akú hrajú milion dalších iných kapiel, ale zahrali to vynikajúco, od podlahy píčo! Dali sme len 3 songy, škoda, ale cesta je dlhá, takže sme už museli ísť...

Keď by som to mal zhrnúť, tak som bol veľmi potešený, že sa organizátori rozhodli trošku aj zaexperimentovať, čo sa týka hudby, potešený som nebol z niektorými vecami, tak ako asi aj ostatný, ale o tom si môžete prečítať jeden melodramatický report na Czechcore (Umrel FLUFF?, viz. http://www.czechcore.cz/redakce/Umrel-Fluff-P78603.html), a hlavne by som každému odporučil prečítať si tu diskusiu pod článkom, potom ešte PLAY FAST fórum je tiež celkom zaujímavé. S tým zvukom to je diskutabilné, TOI TOIky - slabota oproti minulým rokom, jedlo ušlo a ja by som doporučoval aj niečo pre deti, pretože tento rok ich tam podla mňa bolo dosť (nafukovací hrad?), a možno že keby tam chodilo menej Nemcov, bohužial práve oni (samozrejme nie všetci!!!) boli fakt neznesiteľný...

A čo sa týka bordelu, tak ako čakám to väčšinou od všeliakých buranov, ktorý jazdia na iné (hlavne tie komerčné) festivaly, ale že nejaký človek, ktorý počúva HC, crust, emo punk bla bla a príde na festival, kde takéto kapely hrajú a ktorých texty sú aj o znečisťovaní prostredia, bude rozhadzovať odpadky, tak to som hlboko sklamaný, a hentaký HC, crust, emo atd. trtkovia nech idú do piče!!!

Související články

Fluff Fest 2006 - 21.-23.07.2006 Rokycany, Letiště
Fluff Fest 2006 - 21.-23.07.2006 Rokycany, Letiště
FLUFF FEST 2010 - 23.7. - 25.7.2010, Rokycany u Plzně, areál sportovního letiště

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
Twiggy
12. 08. 2011, 19:44:36
jo aha, :)

K.
12. 08. 2011, 16:28:03
Není zač se omlouvat, já ti to neberu, jen narážím na ten překlep. Nejsou to Reain, ale Raein.

Twiggy
12. 08. 2011, 07:23:15
pocuval som aj ich nahravku, aj tam sa mi to nepaci sorry...

K.
12. 08. 2011, 01:05:26
Jednou se někde udělá překlep a už se RAEIN vezou tyjo!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek