Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Fluff Fest 2006

Fluff Fest 2006

21.-23.07.2006 Rokycany, Letiště

autor: maxim horovic | 26. 07. 2006, 19:17:24 | návštěv: 8734 | reakcí: 10

Není nad smíšené pocity, nic jednobarevného nemůže být pravdivé. Fluff Fest se ukázal, i když některé předpoklady a předsudky vzaly za své. Není všechno zlato, co se třpytí v rámci HC scény a lidi jak jsou různí, tak jsou stejní. Fluff není jen hudebním festivalem, je to místo setkání podobně smýšlejících, názorová platforma. Ale taky byznys a místo paradoxů. Nechci říct, že jsem zahlíd prodejného švába děvky, jak se šklebí za fasádou uvědomělých návštěvníků z různých částí Evropy. Každopádně lidi sou prasata a ti na Fluffu nejsou výjimkou. Žádná moralita, jen suché konstatování. Nikomu se neseru do života, odpad házený na zem, jakož i žrádlo patří k obecným zvyklostem festivalů. Fluff se v tomhle ohledu lišil pouze menším objemem humusu.

Nic proti distrům, jejich práce je nedílnou a neocenitelnou součástí scény, posouvá ji dále. Alespoň takový Day After nebo Insane Society zcela jistě. Mám jisté pochybnosti o některých stánkařích, ale co si kadím do klína, taky sem si koupil placku. A plackařů tam bylo fest. Na druhou stranu mi chyběly fanziny, těšil jsem se na stohy českých starých i nových a hlavně těch, co se nedají jen tak sehnat. Nedočkal jsem se. Tak louskám Underground Harmony, jeden z mála, co sem sehnal.

Věci záslužné a nutné, i kvůli nim jedete právě tady. OHZ a jejich materiály, zejména drtivé filmové dokumenty. Veganská kuchyně a její výtěžek. Sbírka na Paca z Conflictu. Kosmopolitní společenství, které se vykazuje tolerancí i rozmanitým vizuálním ksichtem. Moc se nechlastá, ale že bych neviděl totálně vymóděného maníka, to říct nemůžu. Ale je fakt, že tak vypadal asi po dva dny, takže to měl asi pod kontrolou. Ale hanit celek kvůli jednotlivci? Jak vyprudit co nejvíce lidí během minimální doby předvedla zajímavá oranžová jezinka, která se stavěla do pozice strejterky, ale vlastně i do mnoha jiných. I když jebala do všech bez rozdílů s podivuhodnou kadencí, nikdo se s ní nepustil do nějaké složitejší operace. Po jedné z písní John Ball řvala na Jumpera: No nic moc, běžte do piče a vemte s sebou rodiče. Takhle vtipná bohužel nebyla často.

Slunce žhnulo saharsky, takže první kapely, což byly ty české, neměly patřičnou kulisu. Ale jinak to bylo na škále: uznalý potlesk – nadšené ovace. Početné německé publikum holdovalo spíše metalcorovým partám, divoké to bylo i na old schoolové Good Clean Fun. Good Clean Fuck – Good Clean Mosh. I tak se ale nemůžu zbavit pocitu, že většina lidí tam přijela na after diskotéku v duchu osmdesátých let. Ne že bych měl něco proti Jacksonovi. Jen jsem nevěděl, jestli je ten kotel plný euforie na místě, nebo jen obskurním přízrakem. Vlastně jsem to věděl. To je tím, že už se neumím uvolnit. Ještě že Lilac to kousek vedle kočíroval v docela jiném duchu.

A ještě pár věcí, co mě nadchly:

Výborná organizace, počínaje vstupem a prostorem, konče hajzlíky a pitnou vodou. Možná že příště to bude chtít ještě větší areál a hlavně více potravinových oken.

Koncert Ravelin 7. Někdo říkal, že moc dlouhý, pro mě akorát. Zpěvák je neodolatelný, image i kecy. Kdybych byl roštěnka, nechal bych se opíchat rovnou na pódiu.

Pojízdný dům-hospoda Karla Marxe a jejich soukromý Flufftek.

Zájem lidí o desky, trika a všechny ty drobné mrdlosti kolem.

Hesla. Na Fluffu třeba: Neodnášejte lavice! (Jak to chcete vysvětlit Němcům?) Ve městě nápis před koupalištěm: Auto není trezor! Ovšem všechno slabé proti hlášce Richarda z Garlands, když jsme cestou tam míjeli náklaďák: Hele, jedou Kaospilot, Tatra naložená štěrkem ... (tímto zdravím Míru Pátého a jeho jedinečné charakteristiky).

A na závěr: Síla přátelství! (John Ball)

A za závěrem: Emotions! (Ravelin 7)

Nakonec: možná jste si všimli, že jsem moc nezmínil o muzice. Od toho tu budou jiní. (Nejvíc a nejdál byli: Knots 31, Amanda Woodward a Ravelin 7.)

Prohlédněte si fotky z akce - Jer_C

Prohlédněte si fotky z akce - Maurunka

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 10
anonym
8. 08. 2006, 19:51:00
jezinka? =DD
no, tu jsem tam nechtěně dotáhnul z benzínky já =/

BuKyajinestromy
6. 08. 2006, 17:21:51
nádherná akce a můj první Fluff zároveň...
kvůli hudbě jsem tam ani zdaleka nebyl, rozhodně nepatřim k lidem, kteří se nabaží hc/punkem nebo tough-guy metal-corem, a tak byly dvě dechberoucí kapelky luxus...
31 knots mají na svědomí snad nejhlubší hudební zážitek letoška. po nich si zaslouží velké uznání Amanda Woodward, už dlouho si lámu hlavu nad tím, proč zrovna Amanda. proč zrovna tihle francouzi jsou takovým kultem po celý evropě. na fluffu jsem na to přišel. krása. john ball moc fajn, Zann a The Officer Jones And His Car Motor Problems úžasní, miluju organizovanej chaos... čím míň bariér, tím líp.... kdyby šlo oprcat muziku, udělal bych to třeba u vystoupení Ravelin 7...

výbornej report, pane maxime.

ať žije crowsurfing na disco... jen mi vysvětlete, jak je možný, že jsem byl jedinej, kdo neznal nazpaměť texty všech těch Blondie a Pet Shop Boys?!

Rubash
2. 08. 2006, 20:31:05
ten největší pit při Good clean fun najdete tady: http://www.youtube.com/watch?v=z1pCUrivCA8

burzoust
2. 08. 2006, 15:27:35
Byznys je vsechno, kde nevymenujes kus za kus, nebo neplatis pazourkem.
Nej :Diskoteka 80´s
x Vegancastle x
a Endstand Mosh
Nejhorsi:kecy kapel-jsme radi ze si uzivate, ze je pekny pocasi a diky organizatorum
Macho tanecnici/ce

Zavedl bych soutez o nej oblecek a kerku
Hc rulez

Bible
29. 07. 2006, 18:08:57
Jo, Šárina byla hodně ulítlá holka - hlášky typu "já jsem z Aše, nemáš trochu haše?" mě fakt dostávaly :-)

Placek tam bylo fakt všude hafo - "kožich, satan, vegan..."

Ještě přidam dvě hlášky, co jsem tam různě zaslech:

1) "Šel jsem si koupit limonádu a tam byla fronta až k pivu."

2) "Poison free znamená jed zdarma?"

:-D

Pro mě to byla nejlepší hudební akce roku a teď nezbyde, než zase čekat na příští Fluff...

Jo a ten závěrečnej circle pit na GCF byl FAKT největší, co jsem kdy zažil. Diskoška byla taky "žrádlo", kdo se neuvolnil, přišel o dost ;-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek