Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Milano, Už jsme doma

Milano, Už jsme doma

30.06.2006 Nový Jičín - Žilina, hospoda u mola

autor: Jer_C | 10. 07. 2006, 22:17:59 | návštěv: 3916 | reakcí: 0

Kouzelník maxim opět zapůsobil svým šarmem a ukecal hned dvě kapely, o kterých se dá v jistém smyslu slova mluvit jako o kultovních. Přijeli si zahrát do té naší novojičínské vísky a my měli o zážitek opět postaráno.

Pravda, pro předskakující Milano to zase taková štreka nebyla, Kopřivnice je od Nového Jičína, co bys prázdnou flaškou od rumu dohodil. Pro zasvěcené je ovšem jejich dnešní vystoupení zásadní, vždyť je taky první po nekonečné době koncertního kómatu. Řádně ohulená aparatura se krapet nelíbí zvukařovi-puritánovi, který si dovoluje pány umělce seřvat jak malý kluky, co právě posprejovali zeď kostela. No co, bude to muset překousnout. Je přeci známý fakt, že Milano kouše do tváře i mrtvý faráře a nevyužít hlukových kapacit na místní prostory nebývalé aparatury by bylo přece jen rouhání, no ne? Navíc při prvním koncíku po drahné době, který je perfektně nasvícený a na parketu se to hemží nějakou stovkou lidí, kteří povětšinou neví, s kým mají tu čest...

Kapela otvírá svůj set stylovým Nepřítelem, jemuž rozvrstvení na dvě kytary přidalo na zajímavosti. Následuje celkem 7 nových kousků, z nichž má u lidí největší úspěch Bronx, staré časy připomíná skladba Jaro. Textově nejzajímavější mi přišla Vana, píseň Tralala si zase sympaticky pohrává s tématem, které se syrovou brutálností popsal Hubert Selby ve svém románu Poslední odbočka na Brooklyn. Až se Milano trochu "zajede", můžeme se těšit na koncerty kapely, která nám všem čas od času rozseká prdel a my to přijmeme s povděkem. Jen tak dál!

Už jsme doma nastupují zběsilou klasikou Poslepu. To, co je na UJD famózní, jsou texty, jejich zvukomalebnost a rytmické souznění s hudbou. Málokterá banda má takhle propracovanou rytmiku. Na téhle skupině jsem odjakživa nejvíce obdivoval charakteristické dechy. Nikdy jsem nevěřil, že do saxofonu jde narvat tolik rafinovaného drajvu, energie, syrovosti. Punk byl vždycky hlavně tříakordový, ale UJD ho ve své hudbě dokázali celý nacpat do kousku pokrouceného plechu. I po tisícím poslechu si na tom dodneška ulítávám a myslím, že zdaleka ne jen já. Tak koho proboha (když už je ten dnešní report tak nábožensky laděný) napadlo, že budou UJD vystupovat bez něj? Dobrá, druhá kytara se snaží seč může jej nahradit, ale to přece nemůže být nikdy ono. Netvrdím, že jsem z koncíku zklamaný, pořád to byl velký zážitek, spousta hudební energie, skákání a hromadného tání ledových stěn lidské nepřístupnosti. Třeba kdyby nepřijela ta prodloužená ruka zákona ve směšných čepicích a koncert předčasně neukončila, přišel bych tomu na kloub. Vyrovnat se s minulostí.

Ale rádio Jerevan hlásilo, že prý nastalo období povoleného odstřelu věčně nespokojených, nevrlých důchodců-bolševiků. Asi to zkusím a pak se uvidí. Kdo z koho ten toho. Jak prorocká slova.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek