Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

JentakFest 2006

JentakFest 2006

08.07.2006 Kopřivnice - Červený kámen

autor: maxim horovic | 10. 07. 2006, 20:39:29 | návštěv: 4474 | reakcí: 5

Ostrov. Došli jsme tam a slunečná třicítka se změnila na zamračenou dvacítku, začalo pršet. Trochu sem to podcenil. Si vole na sjezdovce, na Červeném kameni. Prostor čarovný. Podium coby široký srub, stany, dřevěnej kiosek, vzádu kamenná hospoda se vším všudy. Všude tráva a pobíhající bosorky, hlavně ta malá černá, bez vlasů, co hrála divadlo, se mi motala do bdělých snů. (Ano, tohle je vyznání.)

Špatné zprávy na úvod: Ema Camelia není kompletní a jejich set nebude. Taky není úplně jasné, zda dojedou všechny kapely. Časový skluz hned na začátku, ale nemyslím, že by to někomu vadilo. My, co se chtěli nechat odvézt z Kopřivnice ranním dělnickým hákem, měli času habaděj. Možná o něco více.

Bugaboo ani Limbo ve mě nezůstali, nejsem na tyhle ranky postavený. Deverovu chybu jsem viděl poprvé naživo, trochu jsem se obával, ale nebylo čeho. Basový drajv ve dvou mě dostal postupně. Možnost přílišného stereotypu se překlopila. S každým dalším songem jsem v tom byl čím dál víc. Proti deskám větší grády, přesvědčivější.

Asi byste byli překvapení, kdybych řek, že Vítrholc stáli za hovno. Já taky. S prvním zvukem jsem se natáh do úsměvu a ten přetrval. Volný začátek bez elektronických podkladů, pak jízda prověřenými částmi desky 100. Bylo znát, že Vítrholc nevystupujou často, texty měli před sebou a ke konci zbytečně spěchali kupředu. Na druhou stranu doplňující se dvojhlasy jsou živější, i když iKanias byl dost potichu. Taky myslím, že kdyby obrátili pořadí písní, koncert by gradoval. Tedy vyjma závěrečnou „hárlejovku“, ta jinde být nemůže. Deklamativní androš se skvělými kytarovými riffy.

Nesselsdorf i Milano jsem slyšel nedávno, ale když koncert dělám, mám z něho požitek maximálně poloviční. Oběma překvapený, Nesselsdorf byli daleko méně elektro a punk, řezavější a napřažení až k Ministry. Elektronika a šoumenský zpěvák z nich dělají nadějně úchylnou atrakci. Milano s novým materiálem hoblujou punkrock a i když jsem chvíli pochyboval o jejich textech, Vana mě přesvědčila. A taky basák si to tentokráte užíval o poznání více než na prvním koncertu po letech. Lidi aplaudovali.

Genetiks mají sílu už vizuálně, kombinace bláznivého klávesáka a skvostného, germánský řezaného zpěváka byla neodolatelná. Vypadal jako Frankenstein, ale krásnej, v černé košili, statný jako topol. Na kytaru hrál dřevorubecky, výměnu kytar i strun glosoval klávesák, jsou sehraní. Sice post punk, ale jinačí, než se žene z ostrovů, s pixiesovskými záblesky.

Po Wollongong jsem dychtil asi nejvíce, víte jak to je s prvničkami. A dostalo se mi řezby, namlátili to do mě jako do haranta, co se sere k dospělým. Ve třech je to peklo vystřelující vám do těla slepé buňky smrti, rozmetající trip. Byl sem nabitý jak malý duracelový zmrd, svítil sem až do rána. Kauflant asi nechtějí slyšet, že jsou noví Už jsme doma a že jim to hraje náramně, ale co. Já taky nechci slyšet, že sem kretén a naučil sem se s tím žít.

Těm, co to nedošlo, na Jentakfestu se představila příborsko-kopřivnická scéna plus hosté. Když si vemu, že nehráli Nierika a Lu jakožto „provařenější“ kapely, mají se tyhle městečka čím ohánět. Vtipné je, že takoví Lu jsou na některé akce už moc známí nebo „pop“ (odmítá je Sedmička), ale na ostatní jsou zas moc under a indies, takže nehrajou skoro vůbec.

Závěrem obrovské poděkování a uznání Poletuše, té kočce, co to všechno uspořádala a pokud se jí to nezaplatilo, tak se s tím bude ještě chvíli vyrovnávat. Organizace na můj vkus bezchybná, navíc v klidu, Poletucha vypadala vyrovnaně a nadšeně, znavená. Žádné ploty, žádné pořadatelské buzerace, jako by se to všechno dělo mimoděk. Úžasné.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
paolo
23. 07. 2006, 13:20:36
LU jsou nejvetsi sracka siroko daleko, volove.

bugata
19. 07. 2006, 10:04:23
Kdo tvrdí, že LU je pop nebo jsou "moc známí" ať jde do prdele ! Nejzajímavější česká kapela volové ! Akce supr ! čau

noise_
12. 07. 2006, 17:08:07
jj,bylo to super

Vera
11. 07. 2006, 15:06:49
Ja, ja - dobrá akce. Jen tak dál Poletucho!

pe.klo
10. 07. 2006, 20:54:42
Snad jenom dodam, že LU sem viděl naživo akorát na tý sedmičce.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek