Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Crustcore Night vol. III

Crustcore Night vol. III

26.05.2006 Nový Jičín - Žilina, hospoda u mola

autor: Jer_C | 30. 05. 2006, 18:41:10 | návštěv: 3331 | reakcí: 0

Na třetí pokračování hardcore koncertů na molu, bylo tentokráte pozváno hned pět kapel. Extrémní trio Sheeva Yoga, Depresy Mouse a V prach se obrátit doplňovala "melodičtější" severská dvojka Spoluvina a Přímé záběry.

26.5. byl po delší době opět jeden z těch pátků, kdy je "všude něco". Jindy všudypřítomní teknaři houfně odjeli podpořit akci na ostravské Karolině, kterou má město v plánu bourat. Jiné ostravské doupě - Benátky - zase hostilo vystoupení slovenských Emor a téměř po roce znovuobnovených havířovských 10-Year-Old-Wala v nové sestavě. V kopřivnické Noře zase probíhal Piper Records večírek, po delší pauze zde vystoupili domácí LU a Folk3mail. A aby toho nebylo málo, v rožnovském Vrahu si dalo dostaveníčko německé duo Guts Pie Earshot, hrající neortodoxní mix punku, avantgardy, vážné hudby a spousty dalších vlivů, to vše v sestavě bicí/cello. Bylo to těžké rozhodování. Ekonomický a klimatický aspekt nakonec převážil a my jsme dali přednost domácí akci - žilinské Crustcore Night.

Hardcorový večírek pořádaný cca jednou za dva měsíce lidmi z místních personálně propojených smeček Veto a Ex Lex, si buduje poměrně slušnou tradici. Po našem příchodu bylo v sále zhruba 20 lidí a to včetně kapel a pořadatelů, takže to vypadalo na pořádný průser. Do toho se k nám ještě donáší zpráva, že hlavní "tahák" večera, ostravská Sheeva Yoga, nedorazí. Paráda.

V nepříznívé atmosféře zahajují hraničtí V prach se obrátit. Vzpomínám na mou únorovou návštěvu koncertu v Černotíně u Hranic na Moravě, kde hráli jako první a já je nestihl. V bubeníkovi okamžitě poznávám známou postavičku hranického hardcoru - kytaristu z Konfident. Chlapi začínají sypat svůj fastcore bordel, znějí trochu neohrabaně a nejsou moc sehraní. Jde vidět, že spolu moc dlouho nehrají. 20 minut rachotu a šmitec.

Nastupují vsetínští Depresy Mouse kteří mají svou produkci namířenou více do grindu. Zalíbily se mi především zajímavě se doplňující vokály - typický "zvracečák" je ozvláštněný opravdu vysoce položeným "ječákem". Jinak ale musím říct, že očekávání, které jsem do této smečky vkládal, se nenaplnilo a koncert ve mě celkově žádný extra dojem nezanechal.

Rozhlídnu se po sále a lidí přibývá, je to dobré. Punkrockové Přímé záběry odehrávají nabušený koncert a myslím, že to byli právě oni, díky kterým chytá celá akce druhý dech. Alkohol teče proudem, vyvolává lepší atmosféru a rozjařená nálada touží po ventilaci energie.

Druhý člen severského tandemu, crustpunková Spoluvina tyto touhy plní, odehrávají výtečný energický koncert. Střídavě fotím, jinak se věnuji mým oblíbeným tanečním pogo kreacím. Celý koncík propařím a když tahle čtyřčlenná banda své vystoupení končí, skepse ze začátku akce je dávno tatam.

Mrzí mě jen, že jsem to tentokráte přehnal s chlastem a nechal si tak ujít tradiční "keltskou" afterparty, která se podle slov zůčastněných tentokráte protáhla až do pěti do rána.

Nezachraňoval jsem Karolinu, neviděl novou 10-Year-Old-Walu, nezúčastnil se vystoupení dvou Pištců a opět jsem odsunul svou návštěvu Vraha na neurčito, což jsou věci, které mě mohou mrzet. Na druhou stranu jsem svou účastí podpořil sympatickou domácí akci, takže výčitky svědomí z promarněných šancí rozhodně nemám. PS: A už se moc těším na čtverku...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek