Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Ladí Neladí: Knot Photogenic, Abuse (sk)

Ladí Neladí: Knot Photogenic, Abuse (sk)

Ostrava, Fabric

autor: maxim horovic | 28. 04. 2006, 15:17:29 | návštěv: 3948 | reakcí: 0

Televizní, koncertně-polemický pořad z dílen ČT jakožto nedílná součást veřejnoprávní služby, chvalme pány na Horách. Natáčí se pravidelně v ostravském Fabricu. Lidi sou naučení a nálada bývá zřídka jiná než tanečně veselivá. Vše sichrují spoje dovážející studenty s volňásky, prostě dobře zorganizovaná, téměř přirozená akce se vším všudy, kterou mám navzdory všemu rád.

Navíc si nejsem jistý, kdy v těchhle končinách budou zas k vidění méně známé slovenské kapely. Abuse jsem zahlídl v Paskvilu a věděl jsem do čeho jdu, album The Great Outdoors je výtečné. Naživo je původní jednočlenná sestava obohacená o bubeníka, basáka a DJ Hlavolama. „Frontman“ Vlado Ďurajka se věnuje mašinkám i VJ projekci. Downtempo se živými nástroji a skreči, najazzlá fúze překvapivě tanečních songů, éterické se mění v hybné. Elektronika, která přežije, i když se nutně kříží, budoucnost.

Větší odezvu měli Knot Photogenic, velký objev minulého roku. Projekt Borise Carloffa s Charlie One a MC Bobem Mustardem. Na můj vkus jdou lidem moc na ruku, jejich poloha je jistá, zaplňují mezeru, nikdo se nehnal k tanečnímu mixu breakbeatů, zpěvu a rapu. Produkce mi až na samý závěr přišla schématická a očekávatelná, formule se opakovala. I přesto, že kromě mašin, kytar a zpěvu zapojili housle a harmoniku. Jsem vyznavač Charlie One, Knot Photogenic je poněkud podbízivý. Tahle muzika jela na ostrovech před deseti lety. Zábavnější jsou například Skyline, diskofilnější mutace téhož. A o nic jiného než o povyražení nejde.

Pánové Kaščák s Fialou stárnou, ale vkus jim zůstal. Elektronika téměř bez elektroniky, zpět jsou živé nástroje, beaty se odívají novým masem.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek