Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Anyway, The Mood, Liveevil

Anyway, The Mood, Liveevil

15.04.2006 Kopřivnice, Nora Club

autor: Jer_C | 19. 04. 2006, 00:11:33 | návštěv: 3464 | reakcí: 0

Pan CrosseR mě vyzvedává károu před barákem, nasedám a vyjíždíme směr Nesselsdorf, pardon Kopřivnice. Po příjezdu tradiční předkoncertní návštěva pivnice a po osmé hurá do vedlejší Nory. Avizovaný začátek v osm - začíná se chvíli před desátou. Klasika. Ale ta projekce Mars Volta na ukrácení dlouhé chvíle přišla vhod.

Přesun z Café do vedlejší místnosti - Clubu alias Modrého salonku. Babice to může rozjet. The Mood odehrávají moc příjemný koncík plný pohodových emo melodií. Propracované kytarové pasáže se dobře doplňují s klávesami a konejšivým vokálem. Jen si sedím v loďce a spokojeně se nechávám unášet proudem...

Po nich nastupují Liveevil, což je zvláštně podivný hybrid kytarového rocku, elektroniky a metalu. Přímo na koncertě se mi moc nelíbí, ale s odstupem času zjišťuju, že to byla hodně zajímavá hudba, která se u nás jen tak nevidí. V hlavě mi utkvěl především rozjetý basák, jehož způsob hry mi dost iritoval a to ani ne tak zvukem jako spíš tím, jak byl s tím nástrojem sžitý, prožíval to s ním a každý tón prostě lezl přímo z něj.

Večírek ukončují mělničtí Anyway, kteří jsou s novým materiálem o poznání rozjetější. Deska na mě sama o sobě až tak nedolehla, ale když ty skladby slyším naživo, je to prostě ono. Všechno je na svým místě, nic nepřebývá a celý tenhle vlak energie neskutečně šlape. Dočkáme se předvedení většiny skladeb s aktuální desky Dead End a navíc i jednu zlidovělou klasiku golfového klubu. Anyway jsem naposled viděl někdy před půl rokem a za tu dobu šla jejich show o několik tříd nahoru. Zkrátka výtečný koncík.

Závěrem si neodpustím jedno myšlenkové pozastavení, které mi v souvislosti s Norou už delší dobou vrtá hlavou.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek