Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Thema Eleven, Ravelin 7, Psychic Dependence

Thema Eleven, Ravelin 7, Psychic Dependence

08.04.2006 Ostrava, Prostor - Tančírna

autor: Jer_C | 16. 04. 2006, 18:01:37 | návštěv: 3699 | reakcí: 0

Do Ostravy jedu vlakem společně s Maurunkou. Ve vagoně sedíme s borcem, který zjevně nemůže překousnout křivdu, které se na něm dopustil jeho známý. "26 roků pracuju v ČEZu a ON se mě dovolí nazvat ŽEBRÁKEM! ŽEBRÁKEM, rozumíš? 26 roků pracuju v ČEZu a on... Ne! To u mě skončil. Jsem mu říkal - já pracuju 26 roků v ČEZu a TY se mě opovážíš nazvat ŽEBRÁKEM?". A tenhle kolovrátek trvá celou cestu. Za půl hodiny naštěstí dorážíme na hlavák a chlapa se zbavujeme. Chvilku jezdíme po Ostravě, a nakonec zapadáme v Pivní akademii alias Dalmatinovi. Jsem tu poprvé a docela čumím. Všechny stěny pobitý vinylama, z repráků řve dřevní humusácký punk, vedle u stolu 10 nalitých pankáčů, kalí si svý víno, bouchají se vším co mají po ruce v rytmu do stolu, pokřikujou na sebe, vedou rozjařený hovory s obsluhou... jo, tomu se říká kulturní zážitek. Už chápu, proč je tahle knajpa mezi punkama tak vyhlášená ;) Na Tančírně jsem taky poprvé. Překvapuje mě rozlehlost prostoru a pěkné grafitti na stěnách. Jsme tu brzo, usedáme a čekáme na začátek. Lidi se pomalu trousí, chystá se aparatura... Může se začít.

Jako první se na to vrhli Psychic Dependence, což jsou čtyři týpci z Fulneka hrající crossover. Byly určité obavy, jestli dnes vůbec vystoupí, zpěvák je totiž nemocný. Nakonec si Kraťas odzpívá pár písní a přenechává mikrofon na pomoc přizvanému Hanzymu z Crashpoint. Odstojím pár písní a odcházím pryč, tahle hudba mi nic neříká.

Jsem zvědav na avizovaný energický rock'n'roll Ravelin 7. Kluci začínají hrát a od prvních tónů je hned jasné, že tohle bude hodně rozjetá show. Vysmátý zpěvák dostal od doktora nejspíš doporučení pohybu, a tak běhá sem a tam, skáče dolů z pódia, zase nahoru, hey hey, oh yeah! Několik písní a z celé kapely stříká pot, bereme zpěváka i s kytarou nad své hlavy, drát už pak nestačí, tak švih s kytarou na parket. Po zbytek koncertu nástroj zlobí, za zběsilého tempa se spravuje, ale nedaří se, no co, sere pes, jede se dál, excuse me - let's dance... tohle je jízda! Půl hodinky a stop - zastavit, vyždímat trika, vydýchat...

Nálada potemněla, nasazení a energie zůstává - je tu královéhradecká Thema Eleven. Bestie, která přerostla ve valící se monstrum. Divoká cesta do pekel. Konejší žiletkama, obepíná, pohlcuje, strhává vše s sebou. Obnažuje všechny šrámy na duši. Nespoutaná energie za sebou strhává všechny mosty, zanechává zem nasycenou popelem a krví. Na konci exploduje ničivou silou. Absolutní apokalypsa. Trestá bez milosti. Brutální očistec. Na tohle jen tak nezapomeneš...

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek