Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Ex Lex, Complicité Candide

Ex Lex, Complicité Candide

07.04.2006 Nový Jičín, Galerka

autor: Jer_C | 11. 04. 2006, 22:49:33 | návštěv: 4233 | reakcí: 0

Když mi maxim někdy v zimě říkal, že na duben domluvil koncert Complicité Candide v Galerce, žasl jsem. A jak řekl, tak se i stalo. Po vydařeném březnovém vystoupení Nesselsdorf z Kopřivnice, se první dubnový pátek nesl v duchu hc/punku. Vrahounům z Rožnova p/R přispěchala na pomoc velice slibně se rozjíždějící novojičínsko-valmezská pětka Ex Lex.

Do Galerky přicházíme už okolo půl osmé, obhlížíme situaci a zjišťujeme, že se bude začínat až tak za hodinku. Vycházíme tedy ještě o patro výš, pobýt v příjemném prostředí terasy Staré pošty. Okolo půl deváté vcházíme do sálu Galerky. maxim hlásí okolo 30 platících, což mě docela překvapuje, čekal jsem tak jednou tolik.

Původně měli společně s Co-Ca vystoupit domácí Veto. Momentálně jsou však bez zpěváka, takže volba padla na Ex Lex. Naposledy jsem je viděl ani ne před měsícem. Dobře sehraná hc/punk sypačka, kterou jsem vychvaloval už minule. Jedinou výhradu bych možná měl k písním typu "Chodím do práce", které jsou po hudební stránce docela nezáživné. Celkově však koncík hodnotím opět velmi kladně.

Complicité Candide vidím znovu po téměř čtvrt roce, pěkně nám to letí. Koncertní program mají stále stejný, což mi vůbec nevadí, alespoň se můžu soustředit na detaily. Co-Ca začíná zvolna, postupně přitvrzuje, - v sále se slušně paří (nebo aspoň já, ostatní moc nevnímám ;) - aby ke konci svého půlhodinového setíku explodovala v neskutečně šlapavý nářez. Parádní instrumentální vyhrávky podtrhují vynikající jedovaté texty ("kravaty se chechtaj, kravaty si tleskaj"), které s až obřadnou názorností přednáší/řve zpěvák (viz fotka). Nakonec jako přídavek ještě píseň "Vykrmím si je" z kultovní desky Zapalte ohně, kterou jsem si po koncertě konečně u kapely koupil.

Ze začátku jsme měl trochu obavy, jak bude koncert vypadat, přeci jen Galerka je hudebně poněkud jiného ražení. Ex Lex a CO-Ca ale vytvořili ideální podhoubí pro výbornou atmosféru a tak nakonec i přes fakt, že lidí nedorazilo mnoho, se z minima podařilo vytřískat maximum a tenhle večírek se opravdu vydařil.

Prohlédněte si fotky z akce!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek