Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Crustcore Night vol. II - Hey Gringo

Crustcore Night vol. II - Hey Gringo

25.03.2006 Nový Jičín - Žilina, hospoda u mola

autor: Jer_C | 10. 04. 2006, 22:34:55 | návštěv: 3495 | reakcí: 0

Do hospody u mola jsme dorazili okolo půl desáté, platíme 50kč vstupné, vcházíme do sálu a zjišťujeme, že právě dohráli první vystupující - novojičínští metalcoristé Dolor. Byl to jejich premiérový koncert a podle reakcí několika lidí, s kterými jsem se bavil, byl docela povedený. Při rozhlédnutí po sále mě příjemně překvapuje počet lidí, kteří na akci dorazili. Velký počet známých i nových tváří, které normálně na koncertech nepotkávám. Zdravím, debatuju a mezitím se chystá další kapela.

Tou není nikdo jiný, než John Ball z Českého Těšína. Po několika dříve zhlédnutých vystoupeních, která byla vždy nabitá neskutečnou energií, se na kluky hodně těším. Ani tentokráte nezklamávají, opět je to skvělá show. Výtečný živelný hardcore, tryskající energie, naspeedovaný Jumper skáče a běhá sem a tam... Dost lidí se však na zpěváka dívá poněkud nechápavě ("on je nějaký moc aktivní" !). Hardcore tu prostě zatím nemá vybudovanou tradici. Já si koncert maximálně užívám. Vedle mě stojící Vilém z Vas Szuszanne Jumperovi často pomáhá s řevem v refrénech, v jedné písni mi mikrák taky vrazí ke ksichtu... no, co si budem povídat. Na nekonečně dlouho odkládané vydání splitka John Ball/Vas Szuszanne se těším zase o něco víc. K samotnému koncíku bych ještě dodal, že by nebylo od věci zařadit konečně i nějaký nový repertoár. Vím, že to má kapela se zkoušením docela složité, protože jsou každý odjinud a nových písní tak moc nevzniká... Pár nových věcí a hned by to bylo o třídu lepší! Tak se chlapi zkuste hecnout, budu se těšit zase někde na brzkou shledanou.

Po John Ball nastupují pořádající Ex Lex. Tahle novojičínsko-valmezská pětka byla pro mě také velkým lákadlem. Před koncertem jsem o nich slyšel různé pochvalné zvěsti, basačka s bubeníkem hrajou i v (nyní nejspíš paralyzovaném) Vetu... Hned po prvních tónech mám na rtech úsměv. Ex Lex jsou příjemným překvapením. 4 slečny (kytara, basa, dva vokály) + bubeník jsou parádně sehraní, drtí rychlý punk as fuck a jejich hudba má zasloužený ohlas. Pod pódiem se rozjíždí slušný kotel. Kapela valí jeden song za druhým a dostává se jí zasloužené odezvy. Půl hodinky a konec, ale lidi je furt nechtějí pustit, musí se několikrát přidávat. Ex Lex sklízejí velký ohlas a je jasné, že dnes jsou s přehledem kapelou večera.

Akci uzavírají kojetínští Skinned Alive. Jejich hudba je zvláštním hybridem těžkotonnážního metalu s emocore náladou a crustovým odpichem. Takový Tragedy bujón zalitý Rage Against The Machine zálivkou ovšem přesolený vesnickým crossoverem. Moc lidí to nestravuje, ani mě nejsou úplně po chuti, ale jsem hudebně obzvlášť hladový, takže je na dovršení dnešní koncertní hostiny rád zhltnu.

Po koncertech zůstáváme ještě na "after party", která se nesla v duchu normalizačních hitů a keltské lidové hudby. Tyhle staré vypalovačky hrály vždycky i v pauzách mezi jednotlivými kapely a tvořily tak šílený kontrast. Vážně velký smysl pro sarkasmus. Pankáčům se to ale zjevně líbí a kolikrát se na tyhle hitovky pařilo víc, než na samotné kapely. Celé se to protahuje až někdy do tří do rána, zůstáváme až do úplného konce a pak spokojeně odcházíme vyčerpaní domů. Vydařená akce.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek