Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Syde, Konfident, More Bad News, Sheeva Yoga

Syde, Konfident, More Bad News, Sheeva Yoga

12.11.2005 Sokolík, Frýdek-Místek

autor: Jer_C | 24. 12. 2005, 10:00:08 | návštěv: 5893 | reakcí: 4

Po delší pomlce uspořádala Vitriol Crew zase jednu vydařenou akci. Čtyři hardcore kapelky, vesměs známí lidi, domácká atmosféra, útulné prostředí nevytopeného Sokolíku... co si přát víc? :)

Jako první zahráli frýdlantští SYDE. Svůj sound staví na klasickém hardcore základu, který obohacují noise-rockovými postupy, punkrockovým drajvem a post-punkovou dekadentní náladovostí. Sežeňte Joy Division, vražte jim do pracek dvě basy, donuťte je hrát hardcore a máte tu Syde. Za poslední zhruba rok jsem je viděl tuším potřetí a koncert od koncertu se mi líbí víc. Jen tak dál!

KONFIDENT z Hranic na Moravě taky nezklamal. Valil dobře sehraný a šlapající hc/punk. Na severní Moravu sice nic neobvyklého, ale to přece neznamená nic špatného. Celá kapelka byli celkem v pohodě lidi, alespoň co jsem měl možnost zjistit z krátkého hovoru po koncertě. A kytarista-exhibicionista se s nikým moc nesere, haha.

Až z "dalekého" Brna k nám zavítali MORE BAD NEWS, kteří vystoupili jako třetí v pořadí. Rozjeli svůj živelný temný hardcore a všechno nasvědčovalo tomu, že to bude - stejně jako nedávno v Kopřivnici - parádní koncert. Po několika minutách však vypadl mikrofon. Chvíli probíhala nucená instrumentální vsuvka, pak se mikrák opravil a jelo se dál. Kapelka spustila song Náměstí, ale zhruba v půlce mikrofon opět vypadl. Zpěvák se už jen rezignovaně zasmál a pokračoval ve zpěvu/řevu bez něj. Takže jsme byli svědky jakéhosi "unplugged hardcore". Svým způsobem taky zajímavé. Situaci nakonec zachránila Sheeva Yoga, která půjčila své kombo. Přes kombo se mikrák zapojil a takto improvizovaně se hrálo až do konce. Ale i přes tyto technické "bad news" to byl nakonec výtečný koncert.

A jako poslední má milovaná SHEEVA YOGA. Pro jejich ulítlý "strangecore" mám slabost. Zběsilý hardcore bordel, grindové zvracení do mikrofonu, pak zas ukňouraný ječák,do toho místy ska vsuvky... šílená kombinace, ale kupodivu to funguje. A jak! Takže si vychutnávám koncík a najednou stop!

Ohlídnu se kolem sebe a sál je plný fízlů. "Zastavte akci, musíme si vás všechny zkontrolovat, dejte nám 10 minut." No skvělý. Jako by to nestačilo minulý týden na Punk Picnicu. Opravdu by mě zajímalo, co tímhle sledujou. Jak dlouho míní s touhle šaškárnou naši milí strážci zákona pokračovat? Dejte už pokoj, chlapi!

Po 20 minutách se naši "ochránci" vytratili a akce mohla pokračovat. SHEEVA YOGA se do toho zase pěkně opřela. Všechny songy, co zahrála, měly většinou pod minutu, takže na nás sypala pěkně jeden za druhým. Pak se měšec definitivně vyprázdnil a byl konec.

Ještě pokecat s Konfidentama, rozloučit se se známýma, vypadnout ze Sokola a dojít na stopa, zdárně dojet domů a ulehnout do postele. Hukot v hlavě a vytoužený spánek... Jo, tohle byl moc fajn večer.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
F69
17. 01. 2006, 14:26:42
Ach, tolik pozornosti si snad ani nezasloužím...;)

jer_c
15. 01. 2006, 11:21:37
F69: díkec za avízo, hned to opravím, ať se tvé pošramocené ego může hojit...

coff
13. 01. 2006, 14:58:27
ano Fidovo Lejno nás už nejednou vysekalo ze zvukařských šlamastyk :)Dík Fido

F69
13. 01. 2006, 10:17:27
Díkes za sqělý report ze sqělého koncíku, který ´sme si rozhodně nenechali zkazit náwštěwou PČR...:)
Ehm, ale jen tak mimochodem takowá malá oprawička, která se lehce dotkla mého zranitelného ega - situaci kolem nefunkčního mikrofonu při setu MBN nezachránili Konfident, ale SheevaYoga, to combo bylo totiž moje...;D

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek