Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Punk Picnic 8

Punk Picnic 8

01.10.2005 Frýdek Místek, Sokolík

autor: Jer_C | 24. 12. 2005, 10:00:05 | návštěv: 3364 | reakcí: 0

Tradice Punk Picnicu je už docela dlouhá. Dříve se tyto sešlosti pořádali na Tančírně v Ostravě. Na své osmé pokračování však "piknik" přesídlil do místeckého Sokolíku. Podle informací, které se ke mě donesly, je to tím, že organizátor těchto akcí - frontman kapely Aqva Silentia - přesídlil z Ovy do FM a piknik si pěkně přibalil s sebou... Pro mě je to příjemná změna - Ovu už mám přeci jen trochu z ruky. A do Sokolíku se tenhle typ akcí výborně hodí.

Přejděme k samotné akci. Po šílené jízdě trabantem jsme něco před osmou dorazili do FM. Hned po příchodu do areálu Sokolíku mě zarazil počet lidí. Jistě, předpokládal jsem, že na tak "profláklé" kapely jako Totáči a Eéčka, přijde hodně lidí, ale tolik jsem opravdu nečekal. Největší návštěvnost co jsem tu kdy zažil.

Zprvu jsem byl otrávený. Drahnou dobu jsem už nebyl na ryze punkové akci, takže jsem docela pozapoměl na její průvodní negativní jevy - hafo ožralých alkopunks, somráci apod. Šel jsem zaplatit 100kč vstup, vlezl do sálu a počkal si na vystoupení první kapely.

Tou byli domácí JOKERSS hrající melodický punk'n'roll. Původně tu neměli vůbec hrát, ale po tom, co se z rodinných důvodů omluvila ZEMĚžLUČ, byli přizváni jako jedna ze tří náhrad za nedorazivší brněnskou legendu. JOKERSS jsem viděl několikrát a moje krevní skupina to rozhodně není. Jejich veselou a skočnou produkci navíc nelibě neslo mé mrzuté rozpoložení. Na tohle opravdu nebyla nálada. Proto jsem ze sálu odešel dolů do hospy. Tady jsem potkal několik známých, kteří mi nakonec náladu zvedli.

Šlo o to, uvědomit si pár věcí. Stačilo si říct - "Chlapče, tady nejsi na hardcoru. Tohle je punková akce, tak od ní neočekávej něco, čím není a vzpamatuj se! Nehraj si tu na sektáře. Na tomhle si přece vyrostl, jsou to tvé kořeny, tak je nezatracuj! Uvolni se a jdi se vyřádit. Zakřič si zase Punk's not dead! Copak jsi zapoměl? Punk a pogo!"

V už dobré náladě jsem se tedy opět odebral nahoru do sálu, kde se akorát připravovali frýdlantští N.P.H., čili Nepičuj a hrej :) Párkrát už jsem tuhle kapelku viděl. Ten večer mě hodně bavila. Plný sál vytvořil výbornou atmosféru a klukům to pěkně odsejpalo... Stylově jsou podobní JOKERSS, mají však propracovanější skladby a i texty jsou na mnohem vyšší úrovni. Příjemná nakopávačka.

Další na řadě byli TOTÁLNÍ NASAZENÍ. Hybrid punk rocku a ska s občas zajímavými texty. Notoricky známá a oblíbená kapela, která mě však vůbec nebaví. Přetrpěl jsem dva tři songy a stačilo mi. Netvrdím, že mi Totáči nějak zvlášť vadí, ale kdyby nebyli, vůbec by mi to nevadilo. Chápu, že mají zaslouženou popularitu, ale jejich produkce na mě působí jako stokrát ohrané klišé. Stejný názor mám i na jejich desky. Dva tři dobré songy a zbytek vata, která mě ničím nedokáže zaujmout... Soráč kluci, že vás tu tak stírám. Je to jen můj subjektivní názor. Hold nejsem tak bezstarostný jako vaše hudba.

Poslední kapelou, kterou jsem ten večer shlédl, byli přímbramští E!E. Myslím, že netřeba představovat. Písně E!E už dávno zlidověly. Eéčka jsou prostě klasika, taková punková dechovka :) Hudebně ani textově nic převratného, ale o to přece u téhle grupy ani nejde. Hlavní je zábava a tu E!E vytvořit rozhodně umí. Koncert to byl výborný. Měl skvělou atmosféru a já se dobře bavil. Byla sranda se zase po dlouhý době nechat vláčet v pogu, sledovat rozzářený ksichty punků nebo třeba pozorovat zpěváka jak rozdává cigára a vede pivní kecy s publikem. Tahle kapelka mě v podstatě přivedla k punku, takže při jejich koncertu nastává vždy určitá nostalgie a úsměvné zavzpomínání. A to jsem se v reportu z Trutnova dušoval, že bych na jejich samostatný koncert nikdy nešel, co? Jsem to ale hříšník... ale já se z toho zase vykecám, nebojte. To mi jde dobře. Psst, nikomu ani muk, že jsem se tu ukázal, chtěl jsem vidět jen ZEMĚžLUČ, o nic jiného mi nešlo, čestný slovo... fuj fuj, nějací komerční rádobypankáči, s těma já nechci mít nic společného... (hehe, vedu to zas hloupoučký kecičky, že?)

Skončil koncert a jelo se domů. Hrála sice ještě jedna kapelka, ale byly 2 hodiny ráno a chtělo se už vypadnout... Opět zběsilá jízda trabantem domů, cestou ještě koupit nejlevnější lahváče v Tescu, startky, v autě to pěkně zkonzumovat, dočkat se chcípnutí motoru v půli cestu a následného nadávání, poté zdárně dojet k domovu, přijít, vyzout kanady, do postele... a usínat v přesvědčení, že tohle je ta pravá známka punku... jistě, original, made in Czech republic. jen holky prý říkaly, že punk je jinde, ale na to srát, pustíš si E!E a jdeš spát...

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek