Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

More Bad News, Innoxia Corpora, Sandboy

More Bad News, Innoxia Corpora, Sandboy

30.09.2005 Kopřivnice, Klub v parku

autor: Jer_C | 24. 12. 2005, 10:00:04 | návštěv: 3402 | reakcí: 0

Na tenhle koncert jsem se moc těšil. V Kopřivnici bývají dobré akce. Za ta léta co to tu funguje, se zde vybudovalo slušné podhoubí. Je tu banda schopných lidí, kteří sem tahají super věci. Tuhle sešlost dělali maníci z Emergency Of Sound. Za 3 roky své existence už stihli udělat hezkou řádku zajímavých akcí. Uspořádali např. koncerty KARL MARX, JOHN BALL, SHEEVA YOGA, GNU, EMA CAMELIA a mnoha dalších. Návštěvnost jejich akcí je, myslím si, dost slušná, takže kluci mohou v pořádání akcí nerušeně pokračovat, což je fajn.

Tento víkend nám opět naservírovali zajímavou nabídku. MORE BAD NEWS, INNOXIA CORPORA + SANDBOY.

Bylo avizované, že akce musí skončit do 23:00. Začátek měl být přesně v 8h, aby se všechno stihlo. Přijeli jsme tedy chvíli před osmou. Když píšu "Začátek MĚL BÝT v 8h", jistě už tušíte, že to tak nebylo. Původně měli hrát jako první pražští SANDBOY. Ti se ovšem někde zdrželi. Zahájení tedy padlo na MORE BAD NEWS. Pořád se něco kutilo s aparaturou a kapela taky dost dlouho zvučila. Začátek se tedy klasicky opozdil. Místo v osm se začlo hrát až o čtvrt na deset. No, aspoň se "klubík" pěkně zaplnil.

Akci tedy odstartovali MORE BAD NEWS. A hned od začátku to mastili pěkně z ostra! Parádní živelný hardcore, který se valil kupředu strhující rychlostí s velkým nasazením. Podpořeni čitelným a hlasitým zvukem, akrobatickými skoky zpěváka a dobrou sehraností, odehráli výborný set. Celé to trvalo pouhých 20 minut. Bohatě to ale stačilo k tomu, aby vás těhle 5 týpků z Brna nadchlo.

Po krátké pauze naskočila INNOXIA CORPORA. Severomoravský hc/punk s výbornými texty netřeba blíže představovat. Koncert opět výtečný. Škoda jen, že zpěvu nebylo rozumět. Texty téhle smečky totiž opravdu stojí za to. Pokud neznáte, vřele doporučuji si je pročíst. Zvláštní poděkování patří kytaristovi, který odehrál koncert s rukou v sádře. Kapelka hrála jeden vymakaný flák za druhým. A při takovém Pachu mrtvýho ptáka nebo Veršotepovi přicházelo opravdové nadšení a radost z toho, že se takového koncertu účastníte. INNOXIA CORPORA, to je vždycky velký zážitek. Textově, studiově, i koncertně.

Pak naskočili pražští SANDBOY. Tuhle kapelku jsem neznal a tak jsem doufal, že objevím zase něco nového a zajímavého. Na letáčku bylo napsáno "emo praha". Říkal jsem si, hm, to by mohlo být zajímavé. Zpětně beru tu škatulku jako vtípek. MORE BAD NEWS tu mimochodem byli taky uvedení jako emo :) Čekal jsem leccos, ale to, co předvedli SANDBOY, mě dost otrávilo. A nebyl jsem zdaleka sám. Dobrá půlka lidí, co ten večer přišli, z akce během vystoupení SANDBOY vypadli. My jsme tam teda vydrželi, ale po čase jsme to taky vzdali. Plytký melodický punk, který byl ke všemu dost pomalý. A zpěvákovy hlášky typu "pojďte k nám blíž", "nebojte se nás" nebo "na tuhle písničku si můžete zatančit" svědčili o mírně trapné bezradnosti a marné snaze zaujmout. Rocková tancovačka. S takovými SELFISH, NSOS apod. bych si je možná uměl představit, ale tady to byl jasný krok mimo. Skupině uškodil i fakt, že hráli poslední. Kdyby totiž hráli tak, jak se plánováno - tedy na začátku, nemuselo to být takové fiasko. Akceptovatelná kapelka na rozjezd. Na závěr akce se ale opravdu nehodili. Zvlášť po smršti předchozích dvou kapel, které SANDBOY kvalitativně o několik tříd převyšovaly.

I přes toto zřejmě nechtěné klopýtnutí to byl nakonec dobrý večer. Každá akce se hold nemůže vyvést na 100%. Těch 50kč za vstup rozhodně nelituji. Jsem zvědav co na nás vybalíte příště, Emergencies...

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek