Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Sunshine

Sunshine

15.12.2005 Rožnov p/R, Společenský dům

autor: Jer_C | 27. 12. 2005, 10:52:48 | návštěv: 3024 | reakcí: 2

Čtvrteční štace táborských Sunshine v Rožnově pod Radhoštěm byla jednou z posledních zastávek jejich celorepublikového turné.

Role předskokana se zhostila kapela ANIMÉ. Dobře zahraná a místy i docela nápaditá kytarovka, kterou však shazoval nezáživný zpěv. Jejich vystoupení mě nechává chladným.

Poté nastupují SUNSHINE. Svůj set začínají klasikou Insomnia. Sál se - na to, že je čtvrtek - slušně zaplňuje. Převážná část repertoáru je z aktuální desky Moonshower and Razorblades. Dochází i na profláklé hitovky Victimisanothernameforlover a What You've Got, na který nadšeně tančí všechny ty vyfiknuté náctileté slečny.

Jak mě koncíky Sunshine vždycky vzaly za srdce, dnešní večer mě naplňuje rozporuplnými pocity. V sále je divná atmosféra. Lidi sice vypadají spokojeně, kapelka nadšeně děkuje za přízeň, ale celý mi to připadá jako divadlo. Letmý pohled na některý postavičky v sále dává tušit, že SUNSHINE znají tak maximálně z klipu, který viděly na Óčku a rozhodly se, že si sem dnes zajdou, aby si nadšeně uchcávali do kalhot (tím se nad ně nechci nijak povyšovat). Sama kapela je už dva měsíce na turné a dost se na ní projevuje únava. Hlavně Kay vypadá jak 50letý vysloužilec, haha... Vystoupení postrádá drajv a spontánnost. Je z něj cítit chladná profesionalita. Škoda, že až na samotný závěr se kapelce daří ledy prolomit. Co však musím ocenit, je vynikající nazvučení sálu. Pro příště bych ale prosil volume výrazněji doprava! (nebo aspoň pořadatele, který mě nebude vyhazovat od repráků)

Také nemůžu nenapsat zmínku o prostoru, kde koncík probíhal. Depresivnější díru jsem už dlouho neviděl. Secesně-budovatelský sál tvořil šílený kontrast s pětimetrovou vlajkou SUNSHINE za pódiem. Udělat koncík tohodle typu v prostoru jako je Společenský dům, to chce dávku odvahy. Škoda, že nemám žádný fotky. V sále byl zákaz fotografování. Ceny byly taky velice "lidové". Vstup 150kč bych ještě překousnul, 2dcl koly za 25kč či pivko za tu samou cenu už ne...

Z podobných akcí jsem asi zase na delší dobu vyléčený. Nebylo to sice tak špatný, jak to z tohoto reportu vyplývá, ale jezdit každý víkend na podobný akce... no, nevím. V létě fesťáky, sem tam si zajet na nějaký větší koncert, ale jinak zůstávám věrný DIY akcím. Děkuju tedy za tento večer. Opět mi tuto skutečnost připomněl a potvrdil...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
palo
6. 02. 2006, 19:55:51
Také nemůžu nenapsat zmínku o prostoru, kde koncík probíhal. Depresivnější díru jsem už dlouho neviděl. Secesně-budovatelský sál tvořil šílený kontrast s pětimetrovou vlajkou SUNSHINE za pódiem. Udělat koncík tohodle typu v prostoru jako je Společenský dům, to chce dávku odvahy. Škoda, že nemám žádný fotky. V sále byl zákaz fotografování. Ceny byly taky velice "lidové". Vstup 150kč bych ještě překousnul, 2dcl koly za 25kč či pivko za tu samou cenu už ne...toto je hustý odstavec

michal lewisit
1. 02. 2006, 08:28:28
z posledniho koncertu Suns sem mel velmi podobny pocity jako autor - profi, ale chladny...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek