Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Trutnov Open Air 2005, díl 3. - třetí den

Trutnov Open Air 2005, díl 3. - třetí den

18.-22.8.2005 Trutnov, areál Na Bojišti

autor: Jer_C | 24. 12. 2005, 10:00:02 | návštěv: 2980 | reakcí: 0

Dnešním posledním třetím dílem konečně završuji trilogii tohoto rozvleklého reportu. Ukončíme už to trápení, nebojte :) Jak tedy probíhala neděle?

Závěrečný den festivalu už byl především ve znamení únavy. I přesto, že byla programová nabídka opět velice lákavá, neděli jsme věnovali především relaxaci. Ráno jsme nasedli do dodávky, která jezdila od hlavní brány kyvadlově k nedalekému rybníku. Po příjezdu jsme naskákali do vody, což bylo parádní osvěžení a vzpruha do dosud ospalého dne. Dali jsme oběd a šli na údajné stanoviště autobusu. Řidič nám sice tvrdil, že tu jezdí zhruba každých 30 minut, ale ani po 2 hodinovém čekání jsme se nikoho nedočkali. No, aspoň jsme nasbírali nějaké hříbky v lese. Bus tedy nejede, jdeme pěšky. 5km dlouhá procházka přes pole s typickou měkkou červenou půdou, před sebou panorama festivalu i celého města. Vypadnout na chvíli z festivalového kolotoče, pročistit hlavu a honem zase zpátky.

Celý tenhle výlet byl moc fajn, měl však jednu vadu. Marným čekáním na autobus a následnou procházkou jsme ztratili několik hodin času a tím pádem nám k naší lítosti utekly kapely FOLK3MAIL, PHANTOMS ON FIRE, slovenská CHIKI LIKI TU-A, GNU a další... Mrzelo nás to, ale co se dalo dělat.

Únava dělala svoje, 4 dny v jednom kole přece jen byly znát. Nakonec jsem rezignoval. Za celý den jsem v podstatě neviděl jediné vystoupení, spíš jsem se jen poflakoval po areálu a užíval si atmosféry. Byla trošku melancholická nálada. Na jedné straně jsem byl docela rád, že už zítra pojedu domů, konečně se pořádně vyspím a najím, na druhou stranu byla škoda, že se už tenhle hudební svátek blíží ke konci.

Ještě shlédnout vystoupení WAILERS, hlavních hvězd festivalu. Abych pravdu řekl, vůbec mě to nebavilo. Ono poslouchat reggae, když skoro usínáte ve stoje, není moc dobrý nápad. Zhruba v půlce koncíku jsme se tudíž spakovali a odešli do stanu. Trochu pokecat a spát. Asi dost divný závěr festivalu, ale bylo to už nad mé síly, takže toho ani moc nelituju.

Ráno jsme se pobalili, nějaký kretén mi ještě stihl ukradnout kanady, rozloučili jsme se s festivalem, naskákali do vlaku a hurá domů. Vyčerpaní, ale šťastní. Čtyřdenní oslava narozenin Východočeského Woodstocku byla u konce. Zážitků spousty, dobré mnohonásobně převažují nad špatnými, takže celková spokojenost. Pořekadlo "kdo byl jednou na Trutnově, bude se tam už každý rok vracet" opravdu platí. Duch festivalu si vás získá. Je to ten typ festivalu, kdy ani nemusíte vědět, co na něm hraje, ale stejně si na něj s chutí zajedete. Alespoň já to tak cítím a už teď vím, že se tu za rok zase rád vrátím. Tak, see you later, Trutnove...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek