Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - RECENZE LITERATURA - - - - - - - -

How can limo kid kill your dreams?

How can limo kid kill your dreams?

Samuel & xJesusx personal [fun]zine # 3

autor: horovic | 5. 06. 2008, 22:08:11 | návštěv: 3921 | reakcí: 0

Třetí číslo rychle zavedené tiskoviny. Vznikla spojením zinů Kill Your Dreams a How Can Limo Kid, část ve slovenštině od xJesusex, což je moc dobře už jen kvůli jiné optice. První číslo bylo jen bonusovým přídavkem pro ty, kteří nakupovali v Samuelově distru, dvojka už klasicky. Trojka je ve znamení tématu Realita... nebo virtuální realita?!?

Po pravdě řečeno, tenhle zin je tuzemská špička. Budou vám třeba chybět některá témata nebo vadit jiné věci, ale je chytrý, znalý souvislostí, moc nepindá, jde k jádru věci a obsahuje protikladné názory a postoje uvnitř scény. Píšou lidi, kteří psát opravdu umí a grafika je účelná a střídmá. Od začátku do konce nemáte pocit, že jste si tohle mohli odpustit. I když jsem váhal, jestli se pouštět do elaborátu o HIV, nakonec jsem si s chutí přečet konspirační teorie o jeho vzniku (vyvinula americká vláda pro vyhlazení „negrů“ a homosexuálů).

Rozhovory. Osobně je sice nemám rád, protože každej si tvoří vnější imágo a chce vypadat, tak jak chce, jestli je to buddhista nebo punkáč je celkem jedno. Ale většinou bývá problém u tázajícího, každý není přesný jako Eben. Někdy kape upřímnost, jindy se zaskvěje aspoň pár souvislostí nebo tě překvapí formulace, vtip. Kytarista Beau americké grindové sebranky Insect Warfare na otázku Pocházíš z Houstunu, můžeš říct něco o tamní scéně? – „No, protože Rahi a já jsme oba velmi antisociální a introvertní, moc se ven nedostaneme.“

Nebo následující hovor s potetovaným, inteligentním řvounem Sebem ze Short Fuse, který říká: „Střelné zbraně jsou fakt zábavný a já nejsem zrovna pacifista:)“ Dál poznamená, že se nestará o to, jak lidé vypadají, ale při otázce na „texty o hippies“ dodá: „Můj názor? Žádný nemám, až na to, že jsou špinaví a smrdí:)) a taky nesnáším dready, obzvlášť na běloších nedávají žádný smysl, ale kdo jsem, abych soudil?:)“

Z dalších intervjů jen jmenovitě: M11, povedená partička Secret Society of Vegans („Je veganství pro hipíky? – Pro hipíky jsou syrové bezlepkové hašišové koláčky.“), britské kapely Army of Flying Robots a Jailbait nebo radikální vegan Azazel. A nakonec interkontakt s Tomášem Kadlecem a jeho reakce na ještě nezapomenutou „kauzu Fluff“, ze které vyšel jako maník vydělávající na HC.

Zin samozřejmě obsahuje i recenze (méně než byste čekali), reklamy (krásná od SRR – nahá ženská, záběr zezadu, na prdeli tetování Stříbrný rakety, titulek: Tady bude těžký si nezamrdat), komixy a úvahy – za všechny uvádím Inyho stať Civilizace chutná skvěle o využití technologických výdobytků ve svůj prospěch, který tak jen doplňuje hlavní téma a nepřímo navazuje na obsáhlou Myspace anketu.

Napříč územím se vyjadřují „činovníci“ scény k Myspace a je to čtení pozoruhodné a obohacující, protože nejednoznačné, žádná černá a bílá. Postoje se pohybují na škále od jednoznačného přijetí (Radek, Kusumam) nebo střízlivého akceptování (Adam, Gnu), přes obojetné vocaď – pocaď (Radek, Svině) až k odtažité pozornosti (Sonic, Czechcore) a bojovnému odmítnutí (Todd, Wollongong). Já moc nerozumím těm výhodám, proč si dělat profil na komerční platformě, když si můžu udělat svůj, na Myspace se asi lépe hledá, na druhou stranu, kdo dneska není schopen zadat název kapely do vyhledávače a najít si její domovský web? (Když tedy pominu veškeré souvislosti vlastnictví toho mega-serveru a s tím spojené pavučiny.)

Ze všech příspěvků a článků je jasné, že „scéna“ má daleko k jednotnosti, nebo naopak je různorodá a barevná, což je myslim dobře, odlišnej názor by neměl být překážka, spíš podnět. Každopádně nové číslo How Can Limo Kid Kill Your Dreams? mě jen utvrzuje v tom, že tenhle prostor je můj oblíbený.

Hlod čísla: „Jednou jsme seděli (Sheeva Yoga) v knajpě a řešili zapeklitý problém, jestli není švédský disbeat trochu přeceňovaný.“ (Skulda)

Informace

Originální název: How can limo kid kill your dreams?
Žánr: fanzin
Počet stran: 96
Rok: 2008
Vydavatel: Samuel Records
WWW: http://www.samuelrecords.net

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek