Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Born to Lose

Born to Lose

Old Scars

autor: horovic | 24. 05. 2007, 10:23:54 | návštěv: 3416 | reakcí: 0

Tohle není texaský masakr motorovou pilou římská několik, tohle je čtvrtá deska tamních Born to Lose, která uvádí jejich současné evropské turné. Co můžete čekat?

Svižný, nakopávací a nekompromisní punkrock bez melodických vytáček a prázdného přešlapování. Héééja, sborové pokřiky a refrény, řízná a krátká kytarová sóla, jedna rychlost, žádný mezipřistání, hovadská krása kolektivního tance, mosh. Čistý punk, hodně old a hodně easy, přímočará flusačka tónů, hobel parket, svinský záda a rochnění v kotli.

Texasští kick ass punkrockeři mi připomínají někdejší pražskou kosmopolitní kapelu Dirty Pictures, na které sem vyrůstal. I dneska mi vlhnou oči a dávno suchý flašky od vodky a rumu se nalejvají někdejší žízní. Dirty Pictures se odehrávají v jiné rychlosti, místo 45 spíš 33, ale hlas zpěváka je podobně zastřený a osobitý. Born to Lose nejsou tak členití, táhnou na bránu, v kopačkách a bez chráničů, kopou se do zadku a trefujou furt do černého. Někdo to rád černé a bílé, někdo horké a i když sem vystydlej pro tendle ranek, dřív bych si urval ruce nohy po prvním songu...

Dalekonosné echo kytar a táhlý sborový zpěv, za který by se nestyděl ani nacvakaný stadion. Nevim jestli je to tím, jak deska pokračuje v podobném duchu nebo přirozenou inklinací k neopunku amerického střihu, ale z nášlapných min jsou slepé patrony a prozíravým se stává ten, kdo holduje raným Green Day nebo Rancid. Možná je na mě sedmnáct tracků hodně, možná sem starej kňour voprcanej vlastníma pochybama.... Jisté je, že koncertně musí tahle kapela pohltit, i kdyby měli lachtaní ruce a kozí pysky.

Informace

Žánr: punkrock
Nosič: CD
Celkový čas: 47:35
Rok: 2007
Vydavatel: „I Used to Fuck People Like You In Prison“ Records
WWW: http://www.borntoloserocks.com/
Seznam skladeb:
 1. Borrowed Time
 2. Dreaming of Angels
 3. The Gauntlet
 4. The Devil´s Concubine
 5. Hey Yeah
 6. Remember When
 7. What´s in a Name
 8. Our World
 9. Walk Away
 10. Shades of Grey
 11. Cry for Help
 12. Fight It
 13. My Life
 14. Worst Day of the Rest of My Life

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek