Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Volt

Volt

Rörhät

autor: horovic | 22. 05. 2007, 08:00:28 | návštěv: 3397 | reakcí: 2

Volt. Tohle že sou Germáni? Není to spíš nějaká skrytá buňka ze Seattle? Když si odmyslíte to bublavé chrochtání mezi hrubýma kytarama, je tu grunge. Ten přes hudební kotce by asi řek post-grunge, já říkám proč, proto-grunge. Jenže Volt jdou dál a hloub, míjí starší styly, starou řeku hudby, šahaj tam špinavýma rukama, pořezaní vod strun a semene, v ranách ulpí mnohé, a co se nezakousne, pluje do krve. Někdy tam spadnou a vynoří se v sedmdesátkové psychedelii. Jindy držej v tlamě rudej cár svalu, mávaj a do skonání rytmicky, jenže co je tohle za repetitivní, uhrančivý svinstvo, neví ani Černej.

Jo, ten zpěvák by mohl být potracený Cobainovo dvojče, tučný vejškrab, co řve z onoho světa o pravdě mrtvých. Jeden manekýn, krásně vygajdanej zoufalec, druhý chroptící zkundyhnát, kterej když mluví, padá mu z huby krev, když zpívá, je to stejný. Ale co to blábolím, Kurt přišel s křížem po funuse, na veselce se vytáčej jiní, jen Melvins a nikdo jinej. Na kořeny, trhané kořeny sou napojený Volt, žádný izolant, samej ampér. Pokrevní bratři lyssovitých, elektrikáři stříbrných raket. Pomalej a drtivě.

Sleduj Andrého, teplej proud rány, co zpívá. Pattonova demoverze, menší rozsah, zato syrovina. Překvapuje a rozkrývá barvy postupně, ve Stativ skáče po ostrých kůlech kytar a tmavých jámách bicích, sleduješ a máš ho na dotek. Jenže pak se setmí. Hlas vytváří prostor, ale neukazuje cestu. Domákneš se dálky, zemřeš. Je tu Fantomas, jsou tu Mars Volta, třicet sáhů pod zemí. Kdo si počká, ten si hrábne. Nejkrásnější bývá hluboká.

Informace

Žánr: grunge core
Nosič: CD
Celkový čas: 36:34
Rok: 2007
Vydavatel: Exile on Mainstream
WWW: http://www.volt-music.de
Seznam skladeb:
  1. kreuz
  2. griffel
  3. frommbug
  4. zwiggilusion
  5. stativ
  6. hospital in wales
  7. preacrox
  8. dr.crox medua
  9. volt

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
bk
16. 07. 2007, 00:49:08
hoodně specifický noise-rock. kapela, která nespoléhá jen na tolik omílaný zvuk a tzv. energii, ale - a to hlavní - i na nápad!

Aran
22. 05. 2007, 12:05:40
Jen připomínám, že Volt hrajou 5. června na 007.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek