Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

LCD Soundsystem

LCD Soundsystem

Sound of Silver

autor: maxim horovic | 16. 03. 2007, 12:05:48 | návštěv: 3753 | reakcí: 0

Když sem to začal poslouchat, byl sem překvapenej. Minulá deska, velkoryse přemrštěné a místy hluché dvojCD, o kterém se psalo v superlativech, byla sice dobrá a svěží v kontextu, ale ve srovnání s novým albem neobstojí.

LCD Soundsystem aka James Murphy (polovička zábavného, inovativního a remixérského dua z labelu DFA) už na první desce zdařile koketoval s tím, čemu se říká punková elektronika. Škatule se hejbou, ale v době, kdy frčí disco punk a retro-post-punk vás to nepřekvapí. A nová deska, Sound of Silver, je bičující taneční mazárna, kterou bych do sebe ládoval horem dolem (kdyby to mělo smysl).

Hypnotický funky rytmus je úhlavním řečištěm krve, neudává rytmus, je splavný a všechno polyká. Lakotně a slastně, sem kunda lásko má a ty seš můj jedinej čurák (s veškerou lží, které tyhle slova nesou). Ženské sborové rapování po vzoru německých electro čičin, glamrockové táhlé nájezdy oboupohlavních pardálů, lyrické melodie Dobrý den máte vatu?, tu a tam roztroušené zvukové flitry, všechno vypíglováno a natřeno do alobalu, teplota je trvalá, mami kde máš ty vařečky.

Dohromady to má šťávu, kterou se nepodařilo vyčarovat všem těm chytrákům, co kombinujou disco rytmus s čímkoliv, tedy až na psychedeličtější !!!. Některé pasáže vám můžou přijít unylé, jiné přeslazené, další s pramalým nápadem nebo s příliš dlouhou repeticí. Ale pravda je taková, že dohromady to ladí, jakkoliv se mi protiví bonovský feeling nebo nášlehy sledující poslední etapu zmagořivších The Muse. Dlouhá opakování jednoho motivu neztrácejí na chytlavosti a ten svinčík kolem je pro holky. Bez legrace, amfetaminová kolekce s kompromisy, ale široko daleko nejlepší. Asi to není LCD a zřejmě ne soundsystem.

Jenže když uprostřed dojdete k pochybné „britpopové“ skladbě All My Friends a říkáte si teď je toho kurva tak akorát, dál už bude jenom průser, tak přijde bezkonkurenční šlapák Us and Them. A krev se vám rozkývá živočišným rytmem probuzeného města, kde sou všichni slepí, ale vy víte, všechno je zábava a všechno bude tak jak chcete. Us And Them. Chtěla bych tě opustit, ale nejde to, uvnitř mám postavenej stožár a vlaje tam tvoje vlajka, čekám na další den jenže čas přestal, už nebudu nosit kalhotky neva?

Mám tě políbit?

Informace

Žánr: diskoška s přesahem
Nosič: CD
Celkový čas: 56:00
Rok: 2007
Vydavatel: DFA
WWW: http://www.lcdsoundsystem.com
Seznam skladeb:
 • Get Innocuous
 • Time to Get Away
 • North American Scum
 • Someone Great
 • All My Friends
 • Us v. Them
 • Watch the Tapes
 • Sound of Silver
 • New York I Love You But You 're Bringing Me Down
 • Vaše Reakce

  Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

  SPOKOJÍZDA

  spojizda obrázek

  SLOUPEK

  tamas

  Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

  G. M. Tamás

  SUPPORT SONGS

  TLAČENKA

  web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
  spodni obrazek