Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

31 Knots

31 Knots

The Days And Nights of Everything Anywhere

autor: maxim horovic | 27. 02. 2007, 14:16:59 | návštěv: 4190 | reakcí: 2

31 Knots jsou neřádi, kteří nevěří na čistotu světa, nevěří na čistotu zvukovou, stylovou ani melodickou. Proto se i jejich „fádnější“ rockové výboje halí do elektronické špíny, znejasnění není make up, ale nutnost, musíš hledat a tlačit na skutečnost, aby se ti odhalila. A úvodní Beauty může polekat, jako by tu řádil zvukový terorista z Warp Records.

Druhá Sanctify se zas houpá mezi zpívankou (dětská zaříkávanka a la Noční můra v Elm Street) a bustrovaným zpěvem, stereotypní, nepříjemné kyvadlo, suchý industriál. Podobně kmitají i jednotlivé skladby mezi sebou, musíte být otevřen indie rockovým chlebíčkům, každý je namazaný jinak. Spojuje je hledání, zastírání skutečných vyznění, vinyl je příliš hladký a přejetý smirkovou rukavicí zní přeci jen líp, melodie jsou sladké, ale aspoň je obtáhni kartáčem, kočka mrká, protisrstí.

Man Become Me vrcholí vypjatým vícehlasem, jasně kámo jsou to zimomriavky, ježatá píseň valící před sebou jemnou melodii a stingovský feeling, zaskočený zuřivým zobákem zpívajícího kytaristy Joe Haegeho. Ten se s chutí pouští na cestu s klávesovými modulacemi, týrá sampler a do unaveně se táhnoucích nelibozvuků vypouští své baladické nože (Hit List Shakes). Nebojí se minimalismu, takže budete mít co dělat s pouhým klávesovým doprovodem (Everything in Letters) nebo minutovou miniaturou, položenou na opakovaném zbustrovaném akordu (The Days And Nights of Lust And Presumption). Nejsou tu pevná pravidla a není nic k dodržování, každý nápad si žádá jinou barvu, jiná myšlenka jinou formičku.

Na své by si mohli přijít i příznivci Modest Mouse (nová deska je na spadnutí), i když ti mi přijdou (jakkoliv jsem vůči nim nekritický) uhlazenější a tradičnější v rockovém nakládání s písničkou. I tak jsou skřeky zpěváků ze stejného telegrafního drátu, elektrika a sdělení.

31 Knots jsou mimořádně přesvědčiví i naživo, byť hrají „jen“ ve třech, vedle Haegeho ještě Jay Winebrenner (basa) a Jay Pellicci (bicí). Na Fluffu předvedli set sice náročnější na poslech (v porovnání s klasickýma mlátičkama), ale vedle hravosti, originality a vůle experimentovat, mají charisma a naléhavost, co si nezadá s HC agresí. Radost z neočekávatelného. Vojáci svědomí. Myšlenka, maso a krev.

Informace

Žánr: indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 37:18
Rok: 2007
Vydavatel: Polyvinyl
WWW: http://www.31knots.com
Seznam skladeb:
 1. Beauty
 2. Sanctify
 3. Savage Boutique
 4. Man Become Me
 5. The Salted Tongue
 6. Hit List Shakes (The Inconvenience of You)
 7. Everything in Letters
 8. The Days and Nights of Lust and Presumption
 9. Imitation Flesh
 10. Pulse of a Decimal
 11. Walk With Caution

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
bukake
9. 04. 2007, 12:07:21
na sedmice nebudu chybet. jejich set na fluffu se pro me okmazite po skonceni srdcovou zalezitosti.
krásný článek...
jinak podle mě náročnost poslechu ani omylem nesráží výsledný dojem z poslechu. mnohdy je tomu u mě naopak.

m2
14. 03. 2007, 15:16:23
31knots
20.05.2007 Tabor (CZ), Orion

21.05.2007 Praha (CZ), Klub Strahov 007

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek