Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

WWW

WWW

Neurobeat

autor: maxim horovic | 18. 01. 2007, 14:34:26 | návštěv: 6134 | reakcí: 5

„Co bude s hořící včelou v úlu? Uhasí se voskem?“ Ne, myslím že ne. Chytnou od ní další medonosky a počkají si na královnu. Ta má chloupky pozlacené pylem a zažehne včelín i zahradu. Ty škvarky budou sladké jako lázeňské dukáty mrtvých babiček a budou svítit skrz nacpaný jícen, budou světélkovat z toho světa mezi. Neurobeat je zjevení.

WWW - měli by na sobě mít hip-hopové pionýrky, každý je cpe do čela prvního oddílu, proč ne. Jen oni a Peneři, progresoři. Na desku čekali, jenže přišel Chaozz. Rozplynuli se do svých projektů, Sifon a Skarf filmařina, Lela grafika, Typlt malba. Čas čeká v serpentinách. Sifon po léta připravoval návrat a zkoušel stroje jak brousí. Místo Lely přišla Milesa. Místo hip-hopových beatů vznikl neurobeat. Sifon rozpáral železné tyče do velikostí a tvarů, počkal, až si najdou svůj hlas a potom otevřel ruce. „Kruhy na vodě jsou jizvy po kamenech.“

V jedenácti kapitolách se odehraje město, cizokrajné symboly a příroda nervního nitra. Jedou tam Tramvaje, znají značky. Lexikon je příkladem songu, kde lišku textu stopuje jen tlustý myslivec, musíš naboso. Verbálně hádankový krasohled, dvě řady kladiv, ten rytmus nečeká na objevení ani na přijetí, valí se jako cizí chladné slunce, obalené do falešného úsvitu. Co je to za zvuk?, kovové měchy na vzduch? Ano, člověk zmizel a zvuková sekaná, co tu zbyla, je naděje. „Už dlouho, dlouho toužím po odvetě.“ Tak pravil Zarathustra. Wagner nacpaný do pracího bubnu.

Problematické stylové zařazení nepálí toho, kdo žhne, k hip-hopu dále, trip-hopu blíž, dusně zvonivá EBM navazuje přesně tam, kde se Sifon a spol. před časem zastavili a čekali, až jim narostou dosti dlouhé zobáky. Click´n´cuts nejsou povinností, démonizovat se dá cokoliv, boj se, když se rozhodnou oživit maňásky, tak co malá, co budeš chtít k vánocům, Ema má ráda maso a divočinu, snad i píčovinu, ale taky už nikdy nedospěje. O zvukomalebnosti můžem mluvit u Mouchovy EOST, Sifon je naruby. Zvuková těžba neotřelého je jedna věc, výsledná binární podoba druhá. Ten zvuk je tekuté olovo, slyším každé prsknutí zrnícího kanálu sítnice. Jámor a další kapela, jejímž latentním členem se stal Ježek - ruchadlo.

Dýchavičně nelibozvučný sled tónů není běh na dlouhou trať, Ještě jsme se nedohodli. Jenže kdo si pamatuje dávné dohody, leda krejcarový Libor a jeho bílé hřbitovní kočky, leda ti, co počítají podzemní guerily. Takže co je progres a co hip-hop, malý pískoviště s bábovičkama a planý dezerty, škudlí se tam indián a jeho podrug, co se mu říká Který, čekaj na nový písek, vlak do stanice Slepá ulice nebo Podvodní, čekej. Je to tam super, je to tam cool, ale život je jinde. „Samý úsměv / samá rtěnka / když si nepozorovaně odplivne / ani nepozná / jestli nekrvácí.“

A Neurobeat krvácí a pořádně nahlas. Sifon zapomněl na rap, žádný mantinel, netečná mluva, deklamace i recitativ, křik, šepot, beatbox na hraně slov, šlapu abych šel. Hysterie. Budete uvažovat, jestli je únosná a o co mu de, ne, tohle je zakletá krajina, di do prdele s rébusem a klidně mu říkej koncept. U nás se nepěstují expresivní alba, modrý jezdec ztratil koně, zbyly jen ostruhy - textař Typlt.

„Vrátil sem se zpět / i když sme si nechyběli / vrátil sem se zpět / promlčet naši záruční dobu.“ Řikám, tahle deska je zlá jako nebroušená fošna, čeká na tvoji kůži, sou tu hřeby, sou tu pravítka a sou tu oči, aby se daly ušít krvavý křídla, ne, nikdo nepoletí. De se dolů a o hodně hloub než. Neurobeat je jizva, co se nezacelí, zpívá. Bolest? Samosebou. Tma nesvítí.

Informace

Žánr: EBM / trip-hop
Nosič: CD
Celkový čas: 46:49
Rok: 2006
Vydavatel: Big Boss
WWW: http://www.bigboss.cz
Seznam skladeb:
 1. Ve stínu lamp
 2. Drát
 3. Tramvaje
 4. Míč
 5. Lexikon
 6. Strategie
 7. Zahrada
 8. Lom
 9. Pramen ústní vody
 10. Štěstí
 11. Kouř
 12. Tikající muž

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
vrapenec
22. 12. 2009, 23:52:49
poznavam to, rozumim tehle recenzi, rozlustim to a jsem tim zbesilym utokem, co ti poranil tvar....tak jako mne...brutalni...naucila jsem se jejich rec a je to uplne naopak, je to rub, je to vnitrek vseho vyblitej ven...je to pravda, je to skvělý, je to skvělá pravda....ooo

Lukáš Benda
13. 05. 2009, 01:53:29
Výborná recenze! Hotové umělecké dílo.

seli
28. 01. 2007, 23:38:19
diky, za text,dobry.posloucham furt,typltovy texty,bzuci v hlave,andera vyziva..

lol
24. 01. 2007, 22:46:14
až na to, že Tak pravil Zarathustra je od Strausse

Frogy
20. 01. 2007, 18:16:38
to je ale stylova recenze mam to projety, vetsina jich je ala rodriguez http://lidovky.zpravy.cz/outsideri-kteri-jsou-napred-d14-/ln_noviny.asp?c=A061220_000103_ln_noviny_sko&klic=216809&mes=061220_0, ale tahle je ten spravnej vodopad slov jako WWW. mimochodem cim vic poslechu tomu davam, tim to povazuju za lepsi - chce to nenechat se odradit

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek