Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Mimóza

Mimóza

Surreality Show

autor: maxim horovic | 12. 01. 2007, 15:53:38 | návštěv: 4250 | reakcí: 3

Mimóza mě oslovila, abych o jejich desce napsal, jakkoliv to vyzní. Osobně bych si Surreality Show k „popisování“ nevybral, tomu se nedá říct ani cizí šálek kávy. To je úplně od jiného stolu, z úplně jiný hospody, v jiným gorodu. Ale co už. Napadlo mě, když jsem viděl obal a texty, že by mohlo jít o následovníky Znouzectnosti, čemuž bych se nebránil. A navzdory tomu, že brněnská kapela působí sympaticky, bránit se musím.

Osobité textové výpady jsou hravé a přemýšlivé, i když občas se narcistně opájejí a slovní hračičkaření je samo sobě smyslem. Nebo si berou do huby různé historické postavy (Exorcista), bohy a biblické postavy. Ne že by mi bylo proti mysli trochu dehonestující a kacířské poezie, jen tady je spíš na efekt. Tomu notně nahrává zpěv, který je v příkrém protikladu s obsahem. Vtipné, satirické a metaforické texty jsou zabíjené zpěvem, který je sice proměnlivý, ale taky bohulibě onanistický.

Zpěvák Petr Woff střídá několik poloh, pohybuje se od „švejdíkovštiny“ až k hard rockovým pěnicím, zkouší drsný tón, ale nejpřirozeněji mu sedne vyšší hladká poloha, hodící se k popovému trlikání. Zajímavou barvu má, když se zklidní a jako by promlouvá, je civilní a uvěřitelný.

Zablesknou se zajímavé hudební nápady, některé kytarové riffy jsou chytlavé, aniž by se vnucovaly, nástrojová pestrost a jejich stále nabíjený vícehlas je pozoruhodný. Málokdy se však udrží po celý song, tu se zhoupne do poklidné sentimentality, tu falešně graduje a rozprostírá širou pláň pro vokál.

Některé táhlé balady mají jasný náběh stát se pokračovateli bestiálně infantilních kapel typu O5&Radeček, i když textově jsou o hodně výš. Nic proti nikomu, všechno proti všem. Podobné bych řekl o houslových aranžích v závěrečném Čaroději ze země Mimozz – hezké, efektní a parádně zahrané, ale proč?

Z nahrávky čiší euforická radost z hraní. Že se to místy blíží k lemonádově popovým popěvkům je věc druhá. Mimóza si nevystačí s jednoduše stavěnou a zahranou písničkou, je nápaditá v rozvíjení jednotlivých motivů, umí gradovat. Jenže výsledek je jen o něco lepší než někdejší kapela Proud, která se „udělala“ jednou lesbickou písničkou a pak šla.

Informace

Žánr: poprock
Nosič: CD
Celkový čas: 31:16
Rok: 2006
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.mimoza.wz.cz
Seznam skladeb:
  1. Džin z láhve ginu
  2. Andalooserie
  3. Mustafa
  4. Blíženci
  5. Hmyzáček
  6. Autokracie
  7. Pupeční šňůra
  8. Exorcista
  9. Čaroděj ze země Mimozz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
crack
16. 02. 2007, 10:08:32
vše co je na kapele dobrý je skopírovaný pearl jam a alice in chains a zbytek je dost buzenantský

Sorrowful Deadman
1. 02. 2007, 00:16:00
S recenzí souhlasím, album je lehce přeplácané a to je jeho největší chybou. Na druhou stranu, mimoza je hudebně vyspělá, jen by se mohla trošku víc snažit a neflákat to...

mty
16. 01. 2007, 00:33:19
Jedna mala holkaaa.... To byl dobrej song. Fakt ma tahle kapela taky takovy?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek