Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Folk3mail

Folk3mail

Místo na slunci

autor: Jer_C | 11. 11. 2006, 19:55:09 | návštěv: 3802 | reakcí: 1

Po nedávném vystoupení Folk3mail v Novém Jičíně jsem byl poněkud skeptický ohledně jejich druhé desky i kapely samotné. Nový materiál mě příliš neoslovil, v převléknutém kabátě starých skladeb jsem se taky příliš dobře necítil. Ale možná jsem jen sentimentální.

Nevím, do jaké míry za to mohlo špatné ozvučení koncertu, ale když jsem viděl Ondru Pečenku loni sólo tamtéž, sebralo mě jeho vystoupení dvakrát tolik, nehledě na fakt, že teď měl oporu v basákovi z Miou Miou, ex-OTK klávesákovi a bubeníkovi kdo ví odkud.

Nyní mám k dispozici novinkové album Místo na slunci a z vlastní čerstvé zkušenosti mohu tvrdit, že návštěvou koncertu Folk3mail si můžete vytvořit věrný obrázek o tom, co ukrývá parketově hnědý digipack. V případě Folk3mail toto zdůrazňuji proto, že se trochu bojím o prodejnost desky.

Oproti debutovému Zrnu překvapuje Místo na slunci svým znehybněním. Namísto aby Pečenka vzal prázdný arch papíru, rozmáchl se štětcem po bílé ploše a alespoň se pokusil nakreslit nové inveční dílko, retušuje již hotové obrazy. Než aby tvořil nové postupy, raději se drží těch osvědčených. Dobře však ví, na čem záleží a na čem nesejde. Mazanice nevzniká. Tato metoda má však jeden zásadní nedostatek: rozvíjí již rozvinuté.

Neodsuzuju takovýto postup, jen bych jej v případě Folk3mail nečekal. Oproti debutu je to deska vskutku odlišná. Odlišná ve svém přístupu, který se u mě setkal s nepochopením. Zkusím ji však dát ještě jednu šanci. Místo na slunci je přece i těsně před hranicí stínu.

Informace

Žánr: lo-fi folk
Nosič: CD
Celkový čas: 39:34
Rok: 2006
Vydavatel: Piper Records
WWW: http://www.piperrecords.cz/artists/folk3mail.htm
Seznam skladeb:
  1. Nit
  2. Výprava
  3. Polní tráva
  4. Do vlnovky
  5. Folk2step
  6. Pojte ke mně
  7. Lešenář
  8. Petrklíč
  9. Veď mě ve tmě
  10. Dobrák

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
mw
13. 11. 2006, 17:25:24
U me po koncerte stejne pocity. Ondra ma dost charizmatu na to, aby koncert odehral sam se spanelkou...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek