Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kaospilot

Kaospilot

s/t

autor: maxim horovic | 16. 10. 2006, 23:23:58 | návštěv: 4791 | reakcí: 1

Láska na první pohled, čelní náraz, po kterém už jsem nepřestal krvácet. Stokrát roztříštěná lebka palbou jedenácti songů a stokrát rychle přeskládaná maniakálním rubikem uvnitř hlavy. Nevim, kdo tu pilotuje, nevim, kam se letí, nepoznal sem svoji holku, přijde druhá, třetí...

Bylo by zřejmě na místě říct, že pro Kaospilot bylo vymyšleno slovo „mlátička“, ale to by nebylo přesné. Norská hudební skupina Kaospilot je totiž těleso, které vás zmate. Prvotní dojem, onen cílený zvukový útvar, řekněme snad kovové šrotiště rozmetané plastickou trhavinou, je pouze zástěrkou. Zástěrkou pro něhu. Nádherné vlkodaví psice posedlé vzteklinou, bordel plný citlivých dam. (Ty seš kurva krásná – mám ti nastřelit růže do krve, nebo jen obejmout?)

Přímočaré kytarové pasáže i vteřinové líbivé vybrnkávačky, změny tempa, intenzivní vokální nátlak, komíhající se bicí, zástavy a nadechnutí, nové návaly, a hlavně ten nádherně zneklidňující, valivý zvukový mrak, který je stejně nesrozumitelný jako čitelný. Chaos i úplné pochopení. V jedné minutě. Bičující hardcoreová disharmonie lapená klidným souzněním. Křehké násilí. A to i v textech. Politické fakováky obklíčené osobními pochybami a tápáním. (S tebou nikam nejdu, vole, seš nebezpečně existenciální hovado.)

Postavte proti nim další nápadníky. J.R.Ewing jsou zkratkou pro melodický kompromis. Envy uřvané dámy oslavující trash. A Orchid jsou v překladu „ti, kterým cestou došel dech“. Postavte proti nim zrcadlo: schizoidní krasavec, který pátrá, jestli ty vši jsou jeho a proč jsou odrazy věcí tak ostré. Přecitlivělý empatik, tragéd, blouznivec s jasnými vizemi, romantické zvíře, které se vydává ze všech svých zešílevších sil. Kromaňonec v saku.

Informace

Žánr: screamo
Nosič: CD
Celkový čas: 26:07
Rok: 2003
Vydavatel: Level Plane
WWW: http://www.level-plane.com/kaospilot/
Seznam skladeb:
 1. Robots Took On The Outside Of Dogs
 2. Rethink The Guidelines
 3. Eleventh Hour Tactics
 4. Arm Your Fists
 5. School Of Assassins
 6. Vicious Cycle, The
 7. Process Is Set
 8. Akathisia
 9. Letter Of Condolence
 10. Dead Conversation
 11. Prologue To Better Players

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Lilac
16. 10. 2006, 23:28:16
Dokonalá deska. Vicious Cyrcle - boží song a skvělej text!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek