Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Lilac / Jon La Tash

Lilac / Jon La Tash

Knife / Hearts And Knives

autor: maxim horovic | 10. 10. 2006, 23:19:53 | návštěv: 4404 | reakcí: 0

Písničkáři u nás nejsou příliš zavedení, automatické spojení s táborákovými kytáristy se kdysi chytlo jako krysa do pobřežních kořenů. Jon La Tash a Lilac jsou dobrým příkladem toho, že pár nadšenců cestu našlo. A i když volí dřevnější, syrovější prostředky než například Folk3mail, jejich věci jsou neméně dobré.

Zejména Jon La Tash upomíná Ondřeje Pečenku, vokálně. Doprovází se pouze kytarou, v songu „Pearl“ se ozývá tlukot dřeva, tu a tam zazní další kradmé zvuky. Procítěný projev spolu s pohybem po hmatníku vytvářejí emotivní hladinu, na níž jsou poklidné dálky i vlny napětí. Jeho písně gradují a dobře si je umím představit v podání rockové kapely. Paradoxně nejdál je instrumentální „Spanish Eyes“.

Od Lilaca jsem čekal podobnou lo-fi nakládačku, ovšem živelnější, více „emo“. Nic takového se neděje. První ze tří kousků je instrumentální, náladová vybrnkávačka, Lilac si ověřuje pevnost strun a zkouší, jak nese vzduch. V další „The Sea and Her Name" se do toho opře a překvapí nevšedním, krátce sekaným vokálem, který jako by se chtěl vzdát emocí. (Pravý opak toho, co předvádí expresivní James Harries, v porovnání s Lilacem kýčovitý srdcerváč.) Poslední skladba už je post-rockovou etudou pro kytaru a samply.

Tahle dvojka se hodí na společné "splitko", deska má atmosféru, je pestrá, nabízí více poloh a jasnou představu, co to znamená lo-fi písničkářství. Tady nesejde na studiových možnostech jako spíš na přirozeném vyjádření. Nemá smysl někoho vyzdvihovat, zatím to mám tak, že při poslechu jednoho jsem vždycky na straně druhého. Nemusím si vybírat, jsou tu oba.

Informace

Žánr: lo-fi singer/songwriter
Nosič: CD
Celkový čas: 24:12
Rok: 2006
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.myspace.com/jonlatash
Seznam skladeb:
    Jon La Tash
  1. The Dawn
  2. Singing Corner
  3. Pearl
  4. Spanish Eyes
  5. Lilac
  6. Every Monday Pt. II
  7. Know The Sea
  8. I don´t kiss strangers

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek