Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Antwon

Antwon

Sunnyvale Gardens

autor: Ledar Bán | 26. 04. 2018, 10:32:31 | návštěv: 907 | reakcí: 0

Mixtape epický tak moc, že by chvílema zastínil nebeská tělesa a ještě by přesahoval do dimenzí jinam. Alt hip hop dostává ze slepé uličky tvrdé jádro kluků, jejichž původní představu o muzice formovali Bad Brains. Přesmyčka dává smysl nejenom starším a pokročilým, ale i mnohem, mnohem mladším.

        Nedává význam hned na první, ale faktem zůstává, že Antwon s tichým souhlasem Komenského našel v autismem postiženém Rozzi Dyliamsovi spřízněnou duši pro evropské tažení především díky společně sdílené vášni k devadesátkové hudbě. Plus, a to je na příběhu vzniku aktuálního mixtape SG nejzajímavější, pro odmítání náboženského, ale i jiných forem svazujícího útlaku konzervatismem stále dost stigmatizované společnosti. Po odchodu druhého jmenovaného z teamSESH vyšel timing oběma tak skvěle, že Antwon posunul svoji tvorbu o míle dál a zároveň blíž aktuálně promlouvajícím hlasům čerstvé a nezatížené hiphopové generace a to třeba i v porovnání s aktuálně vydávajícími členy OFWGKTA, zároveň však v poměrné dostatečné vzdálenosti od užvatlaného Lil Xana.

        Na mixtejpu tak kromě předpokládatelných kolabotváří (přátelství stvrzené spoluprací v ratking ho posunulo od WIKIho k producentské ruce DJ Lucase), vynikne spinující producentský vklad Kaytranady, nejvíc pak u přemýšlivého Larse Stalforse, kterého od Setha Firkinse odlišuje snad jen šíře jeho záběru od The Mars Volta po soundtrack k True Blood. Dost ale po liniích stále se dotvářejících rodokmenů, podstatné zachycuje pestrá, rozmanitostí kypící nahrávka o čtrnácti dějstvích, u které se můžete nudit snad jen v případě, že sami ve studiu ždímete cubase nebo některý jiný ze snadno dostupných hudebních softwarů bezduše, neinvenčně a bez vnitřního nadšení.

        Nekončící proud tanečních podkresů krmených subbasy dává prostor plasticky se projevujícímu hlasu, který má skvělé předpoklady nebýt jen Notorious B.I.G. plagiací, ale rovnou cestou k rapsportu tak, jak ho chápe s výhradami i mnoho streetových dinosaurů, kteří jak táhnoucí figurky na šachovnici dotlačí k další hře, čti poslechu. Historický optimismus je na místě, málokdo dokáže při přechodu z powerviolence kolébky obsáhnout podstatné o černé hudbě. Antwon už v úvodní Shawty Wanna.

        Být součástí Anticonu i v 2018 není nemoc, silnější vzkaz ze současné pozice zlobivého muže alternativního (no…) hip hopu nezazní, jen protože si to přejeme, ale především proto, že Cowboy je jen klíčem k hity nabitému materiálu - vrcholícímu cureovsky cinkající emohymnou 94s biblických proporcí, bangeru, k jehož vyhnání z hlavy budete potřebovat odizolování od soundcloudového účtu.

        A pokud se ptáte, jestli radši guccimanelike Ritas, anebo drtivě rotující Bars jako dezert? Nedokážu nic jiné, než vrátit nahrávku zpět do pomyslné úvodní drážky a znovu objevovat při pohlcování barevnými tóny hýřící nádheru rostoucí chamaleonovy proměnlivosti. Nůž poslechového zájmu míjí některá místa při prvním poslechu, kouzlo objevování se však proplétá jak leimotiv ve velkoryse pojaté opeře, která dokáže některými čísly stoprocentně uvolnit nevídaným chillováním, jinými nechat vrtět zadek v polstrování anebo pofňukávat do polšťáře při v Lil Peepem ,stihlé' Visine. Individualita se zdá snící velmi specifický sen, kterému můžete propadnout jen pokud dostatečně hluboce oceňujete smysl pro rytmus a rýmované sdělení. V opačném případě budete donuceni prodat na páteční show lístky jako Radek Brousil.

Antwon (us, Anticon) vystoupí dne 27. 4. 2018 v klubu 007 od 20 hodin s přeskokanem Rozz Dyliamsem (us, Handzum).

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: alternative hip hop, cloud rap, trap
Nosič: MP3
Celkový čas: 39:57
Rok: 2017
Vydavatel: D.I.Y.
WWW: https://soundcloud.com/officialantwon/sets/sunnyvale-gardens
Seznam skladeb:

      1.Shawty Wanna
                       2.Cowboy
                       3.In My Sidebag
                       4.Airplane Mode
                       5.Party Boi
                       6.Visine (feat. Lil Peep)
                       7.What I Do
                       8.Tonight
                       9.94's (feat. Wicca Phase Springs Eternal)
                       10.Ritas (feat. Matt OX)
                       11.Perrier (feat. Andre Martel)
                       12.Bars
                       13.Canadian Cotton (feat. Ben Free)
                       14.Till They Call The Police

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek