Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Pontiak

Pontiak

Dialectic of Ignorance

autor: Max Švarc | 28. 04. 2017, 23:45:24 | návštěv: 2547 | reakcí: 0

Tím, že The Carney Brothers umetli cestu k poznání hloubky vykořeněnosti potvrzuje jemně tkaný koberec úvodní osminutovky Easy Does It. Téma desky však stojí/padá zdánlivou rozporuplností dialektiky ohraničené prostým poznáním, že riff plyne, nikoliv drhne.

          Hadí pohyb basové linky a sabbatovsky neúprosný tah farmářských paží vysílá erozní signál velkoměstskou džunglí a ta už na věčnosti repetivně došeptává ,soon to forget'. Kde se ztratíš, tam se i nalézáš. Úplné zření prostřednictvím sluchových zorniček přivolává živost rockového absolutismu prosívaného a destilovaného zemědělci backgroundového zvuku.

          Majestátní úvod až keltsky obřadné Hidden Prettiness odbourává pochybnost o odlišnosti, melodické vokály se přelévají ve vlnách po hřbetě sedlaných ampegů. Dílem systematicky opracované náhody se další téměř pětiminutová Youth and Age posouvá do konejšivého spektra kolébavě tekoucího času. Líbivost pod povrchem probublává jak čerstvě vyvařený bujón a šmakuje po trávě žižkovských ulic ve tři ráno. Praha přebírá částečnou odpovědnost a na čtvrtou dobrou magnetizuje nomády plusovým polem.

          Divokost ustoupila potěše z čistých forem, proto vycíděná lampa prosvicuje Dirtbag. Ale všeho vzdálený hlas popového úlu ční jak hvězda v nadhlavníku. Záklonem vpřed.

Za dveřmi, kde bydlí soused kytka, tam nehledejte. Dávno zažíváme, jak se masa dokáže nadchnout pro pěstění na historickém území pravěkých, tedy i žhnoucích míst, které pro Blue Ridge Mountain předpověděl bílý ořech s dubem. Šest minut násobí dojezd We've Fucked Up plné bláznivě kličkujících kytarových efektů, rejdících jak komáří letky po primitivních náznacích světla. Vlaková souprava na kolejích s chybějícími pražci, ideální závěr pravidelných rodinných konstelací na předpůlnočním pódiu.

          S DOI máte mapku, se kterou se ve vřavě pod lavinovým převisem můžete bleskově zorientovat a prodloužit si cestu labyrintem povědomých, přesto nedostupných výdutí, vzduchových kapes a klínů.

PONTIAK (USA, Thrill Jockey) vystoupí společně s Bumfrang3 a Or 2.5.2017 v Lucerna Music Baru od 20 hodin. 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: pop rock, hardrock, indie rock, neo-psychedelic rock
Nosič: LP/CD
Celkový čas: 44:14
Rok: 2017
Vydavatel: Thrill Jockey Records
WWW: https://soundcloud.com/pontiak
Seznam skladeb:
  1. Easy Does It
  2. Ignorance Makes Me High
  3. Tomorrow Is Forgetting
  4. Hidden Prettiness
  5. Youth And Age
  6. Dirtbags
  7. Herb is My Next Door Neighbor
  8. We've Fucked This Up

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek