Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

LU

LU

s/t

autor: Jer_C | 28. 09. 2006, 17:30:23 | návštěv: 4745 | reakcí: 0

Jde vůbec slovy vyjádřit, jaký význam pro mě tahle deska má? LU pro mě byli jako zjevení (zvlášť když si v bookletu přečtu, že deska vznikla ve městě, ve kterém žiju, ve městě, které jsem vždy považoval za naprostý hudební buranov). Zničehonic se tady objevila naprosto osobitá kapela, která vydala svůj debut u (v té době velice slibně se rozvíjejícího) labelu Piper Records a já zůstával jen v němém úžasu. Po Milanu a Nierice přijde tohle. Do třetice všeho dobrého, co na nás asi Láďa vybalí příště, říkal jsem si. Touhle kapelou to pro mě všechno začalo naplno, i když ten vlak byl rozjetý už dříve. Započala cesta do hlubin hudebního (polo)světa, ke kterému jsem vždy podvědomě tíhnul, ale stále jsem si jen matně dokázal představit, že bych mohl být jeho součástí. Přišlo mi to všechno příliš vzdálené, Praha a velké města, u nás chcípl pes. A najednou jsem v tom byl až po uši a uvědomovat jsem si to začal až s odstupem.

Šest skladeb, čtyřicet minut. Písně, které v sobě mají tolik nápadů, že by jiným kapelám bohatě vystačily na dvě alba. Zasněné pasáže naléhavě přechází do rychlejšího tempa, všudypřítomná gradace, vyvrcholení a opětovné sklidnění. Kolikátá že je tohle skladba, třetí? Omyl, pořád ta samá. A tohle se vám stane u každé. Vyzdvihovat jeden dva kousky nemá valný význam, všechno jsou to skvosty, dostatečně osobité samy o sobě. Když řeknu, že Rhonda a Corina jsou mi nejbližší, nemusí to být pro vás nijak důležitá informace. Celek tvoří šperkovnici. Melancholii ji vdechuje parádní digipack imitující kartonový obal. Nálada desky pak dává nenápadně vzpomenout na slavnější "kolegy" Blonde Redhead či dEUS, vlastního invenčního potenciálu mají však LU na rozdávání.

Ano, tohle album je pro mě zásadní. A o nezapomenutelných koncertech téhle sympatické grupy v kopřivnické Noře ani nemluvím. Schovejte se do lepenkové krabice a zaposlouchejte se. Není to skvělý pocit?

Informace

Žánr: indie-rock
Nosič: CD digipack
Celkový čas: 39:29
Rok: 2003
Vydavatel: Piper Records
WWW: http://www.piperrecords.cz
Seznam skladeb:
  1. Clean
  2. Come closer
  3. Rhonda
  4. Picture
  5. Light
  6. Corina

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek