Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nneka

Nneka

My Fairy Tales

autor: Ledar Bán | 5. 08. 2015, 18:34:20 | návštěv: 2766 | reakcí: 0

Znal jsem domorodku, která se nikdy netěšila do města, ale vždy dokázala překvapit. Není den, abych na ni nemyslel, často se mi o ní zdá. A soundtrack k těm snům má na svědomí jiná, a přesto svým způsobem stejná žena, jejíž exulantské mikropříběhy rezonují vášní k životu.

Časové oscilace nás dokáží držet pěkně v šachu. Někde to vyloženě vadí, ale pokud reinterpretaci zlatého prachu afrofunku, jazzu a hédonistické vzpomínky na bezstarostnost dětí květin hodíte do správného nástrojově-chemického bubnu, pak se vám začne odvíjet čas pěkně pozpátku. Jde o popření pravidel, proto zřejmě věříme, že systém = ano. Svojský rozhodně.

Babylon – igbo-anglická špageta omotaná kolem vidličky sedmdesátkové nostalgie, ale z té vás vytáhne reaggem nasáklá Láska, která, světe div se, neprochází žádným exponovaným místem sliznic, ale spíš zvoní kdesi mezi plážovými zrnky, jako kdyby osvěžující síla měla pramenit přímo z oceánu. Pokud se tam narodila Lakšmí, beru vše zpět a tančím s nadubbovanější verzí, ovšem.

Local Champion se houpá jak vzbouřenci na horizontu událostí, pro mě favorit. Šťavnatý a letní jak humanita hnaná přes hranice osobního sebepoznání. Výzva „mysli globálně, jednej lokálně" nepadá pod stůl na rozdíl od producentského triumvirátu Maarouf/Bullit/Nigsch. Poklona bohyni je na místě, hlas katapultuje nahrávku do sfér vyššího populáru. Marley přestává potahovat z jointa u Surprise, dech by se mu vykrátil podle odmocniny. Moderna.

Závěrečné trojhvězdí jamajského ejuchněm mi kouří jak sladká obětina přímo pod nos, sklizeň se blíží a vitální třicátnice si porozumí i v ptačí řeči. Book of Job je biblicky přístupnější než Msgr. Miroslav Vlk na twitteru, oldskoolová jamajská nakládačka, kde vystrkuje z klimatizovaného pekla růžky nejeden echodub prorok a Nneka Lucia Egbuna hladí víc než Erykah se Sandrou dohromady. Solidní věc, Slezané musí prominout.

Tečka, opona, potlesk během tance a nekonečná párty ve stínu backstage s brčkem v pití/puse. Léto bych nechal opravdu povolaným, tohle by urvalo kus COO hlavní stage i s pořadatelem a mazafaka stavičí scény. Málokdy jsou lodě z Hamburgu přetížené, v tomhle případě snad mýlka předchází pád. Mimochodem, film Drexciya jste viděli? Aktuální až běda…

Nneka (NIG, Bushqueen) vystoupí dne 6. srpna 2015 v Lucerna Music Baru v Praze od 20:00 hodin.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: afrobeat, reggae, soul, r'n'b
Nosič: LP/CD
Celkový čas: 34:43
Rok: 2015
Vydavatel: Bushqueen Records
WWW: http://www.savagesband.com
Seznam skladeb:

1. Believe System
2. Babylon
3. My Love, My Love
4. Love Reprise
5. Local Champion
6. Surprise
7. Pray For You
8. Book Of Job
9. In Me

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek