Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Ružový vankúš

Ružový vankúš

st

autor: maxim korovic | 6. 10. 2014, 14:59:11 | návštěv: 6198 | reakcí: 0

Představuju si to takhle: ve zkušebně Sheeva Yoga se odehrává po-zkouškový potlach spřízněných partiček a pak jedna z nich pustí americké rhythm and bluesové klasiky The Drifters, uhlazené ebenové fešáky v bílých oblecích, jak zpívají This Magic Moment: This magic moment/ So different and so new/ Was like any other/ Until I kissed you… Sweeter than wine… A zpěvačka Kája vezme mikrofon se slovy: To bych uměla… Ne, neuměla, ale nejsme na školní revivalové besídce, vedle sedí Viki (pro základní pavučinu ostravské scény této úrovně postačí jeho bývalé i současné portfolio, viz průsečíky: Sheeva Yoga, Prügelknabe, Ružový vankúš, Kulma, Massola, Sklo, Social Deformity, Ptao, XDisneyX, Coconut Bulldozer), vedle sedí Viki a natahuje chrchel pro guturál: Krvavá chvíle! (dvojhlasně)… Krvavá chvíle, tě náhle zaskočí/ cítíš tu sílu a všechno bude jinačí… Kombinace hrdelní metalové manýry, pouličního ječáku a civilního táborákového (příjemně falešného) vokálu tomu dodává neodolatelné kouzlo. Decentní soulový feeling, který vyústil až do hříšných tanců je pryč, ale něco přeci jen zůstává: Krvavá prdel!!!

A to je v kostce všechno. České texty povyšují jednotlivé covery na klasiky svého druhu, tedy pokud se bavíme o večírkové muzice hardcore person, které byly vždycky hrozně „x“ a rády opěvovaly rum. Což v jejich případě dává dost dobrý smysl, jakkoliv je rovnováha mezi ideologickou upjatostí a životní pravdou oproti tvrdému jádru odlišná. Totiž upřímnější a životaschopnější, nepokrytecká.

Hra na rockabilly pokračuje skvělým válem Jámy, předělávkou zásadního bubblegum popového hitu Yummy Yummy Yummy kapely Ohio Express, jehož verze od The Residents nebo Giorgio Morodera patří do pokladnice každého opravdového milovníka duševních deviací. Podobně se můžete zamilovat do I Wanna Be Your Dog, podladěný hlavní vokál by Iggy Pop neuměl, dva podladěné už vůbec ne. A je nutné dodat, že přiznávaná faleš, pohyb na hraně, je asi největší předností kapely, jako když si obujete brusle bez ponožek. Pavel Bobek? Veď mě dál. Yvonne Přenosilová? Boty: … ty boty jdou a všechno pěkný pošlapou… Dryjáčnická poloha vs. talentová soutěž okresního charakteru, zatoulaný metal. Makající kapela, malovaný digipack o třech panelech, na nichž upír místo vysrknutí tepny dusí růžovým polštářem. Pointa? Celá nahrávka je zamýšlená coby upírský koncept.

A hlavně: Ružovému vankúši stačí na jednotlivé songy o minutu méně než originálům, moc dobře poznají, kdy je píseň vyčerpaná. Sociální deformace má v jejich případě šmak chutné normality.

Související články

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem
Sheeva Yoga & Disney - Search & Drink

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: rock'n'roll/rockabilly
Nosič: CD
Celkový čas: 22:38
Rok: 2013
Vydavatel: diy
WWW: http://bandzone.cz/ruzovyvankus
Seznam skladeb:

1. Sanitka (Batmobile)
2. Prdel (The Drifters)
3. Jámy (Ohio Express)
4. Upíři
5. Upíří stát (Grease)
6. I Wanna Be Your Dog (The Stooges)
7. Veď mě dál (Pavel Bobek)
8. I Hate People (The Meteors)
9. Zombie (Horrorpops)
10. Boty (Yvonne Přenosilová)
11. Tři upíři
12. Bar (Stan Jones)
13. Outro
14. Vizír-TV Shock (Onany Boys), Hiroshima / Nagasaki (Social Deformity)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek