Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Hot Nerds

Hot Nerds

7″

autor: maxim | 30. 04. 2014, 14:26:59 | návštěv: 4668 | reakcí: 0

Povinné signatury stylu: diy, tištěno-lepeno-skládáno doma, tři varianty obalu, limitovaná edice, Dog Bless You Records a jejich další release, závěrem: Pes Ti žehnej. Sedm palců, sedm tracků. Hot Nerds: Nathan „Bonk“ Joyner (All Leather, Some Girls) a Alia Jyawook (Tiny Telephones, Vaginals). Dance-punk. Kromě ručně šitého papíru, vtipné křížovky (What do the dogs have?) a textů jsou uvnitř i barevné konfetky, které nedokážete nerozsypat, a než je posbíráte, obě strany budou u konce. Ještě že je život kulatý.

„Wooooo/ wooooooo/ wooooooooo// I Don’t wanna go/ I Don’t wanna go/ I Don’t wanna go/ I Don’t wanna/ I Don’t wanna go// wooooooooo,“ takto jednoduché texty vám stačí, když proti tomu umíte postavit adekvátní „melodie“. A celou jednu stranu se zdá, že namísto proklamovaného dance-punku Hot Nerds vyjíždějí z garážové psychedelie, jako to dělají u nás třeba Kill the Dandies!, ale spálená kaše. Jak se dostanete pod první zvukový plán a ducavý maršíček, odkryje se holá pláň přepalovaného zvuku a opuštěného továrního dvora, kde je kromě haldy hladových koček i pár punkerů. Mají plnou hubu jmen jako Lil’ Wayne nebo Kanye West, ale jsou to ozvěny prázdného světa, ironie a hořkého smutku. S tím velmi konvenuje vintage bordel, který má daleko k modelovým retro ozvěnám z časopisu pro luxusní elektroniku. Při krátké stopáži se songy podobají spíš jen nahozeným obrázkům, ale víte, jak kreslí děti: pár tahů fixem nepotřebuje složitou kompozici, ani lež akvarelu. Nejraději mám jedničku Fight for Your Right to Diet, ale vrcholem se snadno může stát Hit It!, hit postavený na beatu připomínajícím něco mezi filtrovaným trombonem a eurodanceovým hampejzem Erika Prydze. Potměšilé narážky, ve skutečnosti bazální struktura industriálního punku. Tvůj pes je bůh. A bůh je pes.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dance-punk
Nosič: 7″
Rok: 2013
Vydavatel: Dog Bless You Records
WWW: http://dogloversrecords.net/dogblessyou/?page_id=125
Seznam skladeb:
  1. Fight for your right to diet
  2. Hit it!
  3. Noize
  4. Either way, up yours
  5. Gucci Mane & Lil Wayne, political activists
  6. Letter to U.S. maple
  7. Adult beverages

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek