Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Unkilled Worker

Unkilled Worker

Season of Doom

autor: Tereza Wontová | 7. 04. 2014, 10:31:53 | návštěv: 5120 | reakcí: 0

Pokud jste kdysi s Faithcollapse přišli o více než pár klidných večerů a jakékoliv iluze dávno zmizely z vašeho ideového rejstříku životních krasohledů, s aktuální deskou Unkilled Worker nejen že se znovu vesele cachtáte ve stejné řece, dokonce si to sami ochotně zdůvodníte i sebemenší chandrou. Říká se, že chybama se člověk učí. Taky se dlouho tvrdilo, že masturbace škodí. A kdyby opakování nebylo plodem vytrvalé tvrdohlavosti, neslinila bych si prsty ukvapenými aforismy. Nepoučitelně sentimentální sklony, flagelantská manýra.

Se Season of Doom jdete po starých stopách nekongruentní spářky podladěné kytary a nonkonformně zakořeněného hlasu, tady můžeme operovat s klerickou paralelou zmítané posedlosti, tady můžete připálit víkendový oběd. Suchopárná zvukomalebnost kytary není z těch prvoplánových lácí, co se svlíknou na požádání, musíte trpělivě čekat, až se sama uvolí, a ani potom nejde o to, kdo s koho, jako spíš o výdrž nelibého pohledu do nastaveného zrcadla. Zatímco pospolitě jednotvárné akordy nesou v konejšivém náručí slova nalomeného života, kde svérázným črtům palčivých momentů schází jakákoliv tajenka, na scenérii přesně načasovaných úderů tónů si znovuprožíváte svá ztemněle nervní dramata, malé velké boje. Toddovým hlasem jste štváni k předobrazu Nicka Cavea, deklamační recitál vystřízlivělé prozřetelnosti, okleštěné od uvazujících rytmů bicích a bloudivých efektů. Na nástrojově olysalém prostranství prvních songů čelíte ostrým šlehům naechované kytary, elektrošoky po vzoru neklidných sól Youngova Dead Mana tady jen důrazněji postrkují k rozpačitému pozorování vlastního svědomí, kdy nejkřehčí detaily zahlédnete v As Judgment Unwinds.

S druhou stranou desky se mění dynamika alba, co píseň, to zvrat, jako všední nálada ženy, snad abyste náhodou nezapomněli udržet vzpínající se pozornost. Nejdřív smyčcově chlácholivé pohlazení ve (When) The Cards Are All Played, to když si chcete myslet, že se vám už nevysmeknou vzdorovité emoce z pevného sevření. Jenže přijde agresivní blues Hell to Pay, neúprosný knokaut a pocit úzkostné zmatenosti na památku. Závěrečný duet Here in the City natahuje smírnou ruku, ale s hebkostí doteku trnete, na co si v sobě zase sáhnete, o které kuří oko zavadíte. Opakovaný poslech jen utvrzuje v přesvědčení, že Season of Doom si s váma vždycky rádo pohraje, nicméně ten nadělaný svinčík uvnitř si už musíte uklidit sami. Jak dlouho vydržíte do další pravidelné revize?

Související články

Unkilled Worker - Faithcollapse

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock
Nosič: CD/MP3
Rok: 2013
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://unkilledworker.wordpress.com/
Seznam skladeb:
  1. Hostage To Fortune
  2. Oceans Of Harm
  3. Grace (The Autumn Of Discontent)
  4. As Judgment Unwinds
  5. (When) The Cards Are All Played
  6. The Killing Highway
  7. Hell To Pay
  8. Here In The City

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek