Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Tummo / Tomorrow’s Hell

Tummo / Tomorrow’s Hell

split

autor: maxim obojek | 13. 12. 2013, 07:31:13 | návštěv: 4978 | reakcí: 0

Ačkoliv jsou obě kapely „politické", daleko příznačnější je pro ně „přírodní" charakter. Ať už jsou to zvířecí motivy na přebalech alb, ať už je to závan smrti a chuť hlíny nebo existenciální podtón, marnost hledání jakéhokoliv smyslu. Šamanistická volání neviditelného boha, stará víra.

Tummo jsou stále stejní a rozpoznatelní, vyvinutí, jako byste potkali chlapa po deseti letech a zjistili, že metafory o tíži života a jhu nicoty mu zajely do ksichtu pluhem prázdných rán, že rány na kráse už jsou z těch, na které se nelze ptát: „proč si to nenecháš zašít?" Jako tenká červená linie od Godspeed You! Black Emperor přes Russian Circles k polomrtvému zvěrstvu kdysi mladých Motörhead, ovšem s blackotemnou tóninou, která je spíš jen opisem blackmetalových a crustových čar na holé zemi, nohy se šouraj, a stojí na místě. Religiózní epika, nihilismus, něco z koniášské vatry a středověké marnosti v kombinaci se stoner metalem a riffy, které fungují jako flagelantské důtky. Vracející se figury hardrockových mastodontů mají obráběcí charakter a zvířecí chraplák zemnící funkci, drží kytarové linky, které tu a tam vylétnou k nebi jako bezvěrcovy slepé oči. Kolik to stojí, před zábleskem bídy? Postmetalové valouny tu a tam trčí za země, říkají: tady někde zhasli Lvmen. (Je to jen myšlenka.)

Tomorrow’s Hell. Říká se nejlepší punková tradice a mluvím o odvrácené straně, ne o té, která ve vyprodané Lucerně oslavuje Kritickou situaci. Uštvaný a štvavý hardcore/punk s jednoduchými a silnými figurami, čechrající basou a ztěžka štěkající vokál, ten poraněný z bitek psů, zbytek jsou otisky obligátních keců a notoricky důležitých sloganů (dosaďte si rovnítko jak je libo).

Přesto několik vytržených veršů funguje v nových kontextech a magneticky přitahuje nové, vyžírá temnotu další tmou: „... nečekej, že uvidíš a přežiješ, teď, když se cítíš člověkem." Ano, tyhle kapely, které protest vyvažují marností a zuřivost je zároveň zvláštně deklasovaná, mají to svaté tušení, jdou vstříc smrti. Plná držka sněhu, všude dehet.

Související články

Tomorrow´s Hell - 7\'\'EP
Tummo - st

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: black stoner / hc-punk
Nosič: LP
Rok: 2013
Vydavatel: Phobia Records
WWW: http://phobiarecords.bandcamp.com/album/tummo-tomorrows-hell-split-lp
Seznam skladeb:
  1. Tummo - Roots of Evil
  2. Tummo - Cage with No Bars
  3. Tummo - Nothing to Nothing
  4. Tomorrow's Hell - Burial Ground
  5. Tomorrow's Hell - Revenge
  6. Tomorrow's Hell - ...
  7. Tomorrow's Hell - Sorrow

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek