Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

C

C

Opus vulgaris

autor: maximír | 19. 11. 2013, 07:29:55 | návštěv: 4419 | reakcí: 0

Co by to bylo za pořádnou desku, když by neobsahovala nějaký tajuplně vágní, rozehrávkový tón, tzv. intermezzo. Na poslední desce táborských Céček nazvané Opus vulgaris, která vyšla na Election Records a pak i na vinylu u Piper Records, je taková skladba jediná a má svůj význam: rozděluje desku na dvě půlky a plíží se jí elektronicko-klávesové linky stejně neidentifikovatelné, jako vzhledem ke zbytku desky protikladné.

Kapely to rády nemají, ale kantoři hluchých žáků ano: vzhledem k ostentativně nabízené škatulce „post-rock" (v případě Céček upravené na „kompost-rock") tu sedí Maserati, kteří na poslední řadovce vsadili na taneční pulz, aby se jim album jako celek vmáčklo do danceflooru tak dokonale, že z koberce nečouhá ani vlásek. Céčka zůstávají u klasických postrockových vrásek, mají rádi zvonivou kytaru i repetice, i když schází dramatický oblouk olbřímích rozměrů, spíš se otáčejí směrem k pražským B4 a jejich krautrockové psychedelii. Čímž se dostáváme ke klávesám. Vtip desky je v tom, že s každým poslechem budete upřednostňovat jiný nástroj, jiný se bude zdát vévodit. Takže jestli s druhou Factory Set se nebudete moci zbavit úžasného pocitu na jazyku ze sedmdesátkově filmového jazzrocku, Speediscodrive & Juice si zas chvílemi zacválá punkovějším poníkem (kde jsou Anyway?).

Závěrečná zpívaná Biography má dvojí vyústění: najednou si dokážete představit vokál ve všech skladbách, vlastně ho ve všech svým způsobem slyšíte (?); jen si pomyslíte: vyserte se na to. Nápaditá a barevná deska, postrádající stereotypní střídání čehokoliv. Kdybysme dávali hvězdičky, hned bych nějakou dal. Ale tohle není muzika pro mateřskou.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 45:13
Rok: 2012
Vydavatel: Piper Records
WWW: http://www.bandzone.cz/c
Seznam skladeb:
 1. Trainracer
 2. Factory Set
 3. Cocodrilos
 4. Tear Valley
 5. Tendinitis
 6. Clockworm Song
 7. Two Strokes
 8. Speediscodrive & Juice
 9. Biography
 10. Last Land
 11. Dnal Tsal

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek