Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Roxor

Roxor

Obraz doby

autor: maxim kormen | 30. 04. 2013, 17:59:43 | návštěv: 2666 | reakcí: 0

Roxor, slovenští punkeři z Vranova nad Topľou mají kolem sebe přitažlivý černý kruh, který je pravidelně zanáší naším směrem, protože my dovedeme ocenit patos crustu a jeho stylizace měrou přímo úměrnou, angažovaný headbang má tu nejtvrdší palici. Noise - chaos - disharmony, základní trojčlenka, vlajka.

Která sice jednoznačně odkazuje k japonskému podzemí, ale jde o druh disbeatového chaosu, ne o noise a disharmonii v tamních experimentálních formách. V mezích doby a v mezích žánru: chraplavý řev se záhrobní patinou, pomalu vyštěkávané texty složené z dvouslovných sloganů, poctivá a vyhraná crustová rytmika a kytara vyhlížející škvíry metalu, pečlivě budovaný nihilistický oblouk a odbržděný valník plný sýčků, který si to hasí přímo do obydleného údolí.

Obraz doby (a je zbytečné se bavit o tom, jak blízko má pravda ke klišé a jestli opakování je matka moudrosti, tady neplatí politický princip o stále opakované lži, která se stává pravdou) a jeho stigmata, fraktury: smrt jako všeobecný princip, lidská omezenost a hloupost, apokalyptické momentky („mrtvé mestá - popol sveta"), všudypřítomná zkáza, pokrytectví, lhostejnost. Roxor jsou zajímaví tím, že metafyzická úzkost a barokizující výkřiky převažují nad momentální společenskou reflexí, je v tom něco ze středověkého sebemrskačství a jsou tudíž trochu jinde než tuzemské špičky ve stejném oboru (morální deprivace). Největší slabinou se tak ukazují být konkrétní fakováky společenských neduhů typu „virtuální hardcore", které bez humoru (srovnej Sheeva Yoga) vyznívají „slabikářově". Na druhou stranu změna optiky od obecných principů k malichernému svědčí celkovému obrazu i dramaturgii alba, nemluvě o singalongovém potenciálu refrénu: Jebem tvoj hard core!!!

Související články

Sheeva Yoga - Svět ten čert vem
Sheeva Yoga & Disney - Search & Drink

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: crust
Nosič: LP
Celkový čas: 22:43
Rok: 2012
Vydavatel: Insane Society
WWW: http:// http://roxor.bandcamp.com
Seznam skladeb:
  1. 22
  2. Takí sme
  3. Popol sveta
  4. Obraz doby
  5. Jebem tvoj hardcore II.
  6. Mesto duchov
  7. Víťazi a porazení
  8. Čas
  9. Ľahostajnosť

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek