Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kontroll

Kontroll

Asfalt

autor: maxim častuška | 12. 02. 2013, 06:20:32 | návštěv: 3835 | reakcí: 0

Pojďme je svlíknout, máme tu kontrolní asfalt, dvojjediné tričko, jeden dres, je pomazaný krví a tváří se jako malý byznys ve velkém světě, dobrý den, máme tady dešťovou vodu a odlévaný tér, dvacet deka? Když sundáte hardcorové trenýrky, noiserockové mýdlo a punkový ručník (ano, uvozovky), zůstane ostrouhaný, krásně tvrdý androš. Minimalistické struhadlo, které připomíná táborskou scénu a Céčka se Sabotem, ale ne více, než slovo „evokovat".

Taky to zní jako průnik Gnu klucima z OTK. Dělám si legraci, přesně tak to zní. Slova co symboly a těžká závaží, zdánlivě jednoduchá repetice a řeznická gradace, únik jinou tmou. „Podám vám ruku/ tichu, hluku." Bicí jako palice na maso a sekera, struna je natažená od ostnatého drátu až k tomu basově brumivému, elektrickému. Jen repetice je jiného druhu, Gnu nabalují bláto na kola obrovského traktoru, když Nenadál ještě stihne před roztočenou poloosou plácat bábovičky a vždycky hrdě zakřičet, OTK pěstují líbezné vyšívání, jehož něha je pouze zdánlivá a vždycky končí mrknutím a hlučným polibkem, který říká: víme přesně, jak těžkou ruku má fotr a co zůstane v hlavě, jakmile dozní ticho.

Kontroll jsou přístavní povaleči na kolínském zdymadle, tlučou do vody a kruhy na hladině jsou jak mžitky před očima, je to surové, primitivní, poučené všemi těmi vzory, ale dostatečně domorodé, smrdí jinou tlapou. Máte sice chuť říct, že jsou to godheadSilo na cestě Maserati, ale noise je na ústupu, post-rock mlácený prázdnou slámou, taneční rytmus překvapuje druhým poslechem a symbolické texty s nenadálou dávkou civilismu jsou přesně odvážené, míří a letí, včetně rakeťácké dikce („Musíš se/ rozhodnout/ se mnou anebo/ proti mě."). Naštěstí nemusím, na půli cesty do Tábora, na půli cesty do nikam. Nečekané nástrojové přízvuky (viz Sierra) ukazují jiné barvy a hudební postupy, a Silver Rocket ustájila kapelu, která není „dalšími Fetch!" nebo odtučněnou Lyssou. Deverova mrva.

Související články

Gnu - Milimetry ticha
Lyssa - Amoral
OTK - Okolo
Sabot - Further Conversation

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock/alternativa
Nosič: CD/LP
Rok: 2012
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.kontroll.cz/index.php
Seznam skladeb:
  1. M.O.
  2. Lov
  3. Bude-li
  4. Ve mně
  5. Pro vás
  6. Živo
  7. Hurá
  8. Země-vzduch
  9. Co
  10. Sierra

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek