Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

A Newborn Riot of Dreams

A Newborn Riot of Dreams

The Preservation of Links

autor: maxim niebo | 13. 12. 2012, 19:58:35 | návštěv: 2750 | reakcí: 1

Někdy před rokem vyšel první a zatím poslední release Lokal Rekorc, který založili lidi kolem Silver Rocket a jejich přátelé aneb „permanentní DIY experiment, na kterým se můžeš podílet i ty". Čím více DIY, tím méně zájmu a „popularity", zdá se podle ohlasů, zdá se i podle aktuálnosti tohoto textu.

Deska, ale i projekt samotný nazvaný A Newborn Riot of Dreams by zapadal, pokud by měl časnější datum vydání, do mé postgraduální práce Proč se punkeři a noiseři stávají nejzavilejšími fanoušky ticha aneb Zamlčená strana mince. A Jonathan Kroll je zvláštní druh Briana Ena.

Věřím, že ne pro každého příznivce Chokebore je vhodná sólová songwriterská tvorba Troye von Balthazara, a jestli je něco ještě více na hony, pak je to auditivní kalendář kytaristy Chokebore, Jonathana Krolla. Veskrze ambientní deska svádí k roztomilému tápání po atmosférických shlucích slov, což je zcela v pořádku, stejně jako svádí k otevřenosti „povinné", velkorysé. První plán. Ten druhý, viz jeho bandcampový profil, dokazuje přirozenou a precizní práci se zvukem v proměnách času. Výmluvné jsou samotné názvy nahrávek, které Kroll zveřejňuje téměř po měsících a jejichž celkové vyznění se mění takřka nepatrně. Rot And Blossom, Beyond Proper Grammar, We Meet between Glass, Almost Time. Až poslední nahrávka z minulého měsíce je „mnohomluvnější" a četnější, EP Some Simple Pairs Having Fun Going Nowhere se rozvíjí ve čtyřech částech, ovšem velmi krátkých, které by se lehce mohly odehrávat v rámci jednoho většího organismu.

The Preservation of Links je v tomto ohledu největším dramaturgickým celkem a jako takový funguje dokonale. Záleží, jak blízký vztah si dokážete vytvořit k minimalismu, ambientu a instrumentální hudbě, ale jestli si dovedete představit Vladimíra Václavka (iluminace skladby In Passing), jak říká: I nejklidnější ze skladeb Briana Ena je zbytečně rozmarná, můžete vstoupit. Z klidnější první strany graficky úsporného vinylu s Krollovým „logem" ptačí hlavy vystupuje výbojnější skladba Party Dress (sick!), pro níž je typické to, co pro ostatní zvukové výpovědi: zvuk kytary, pokud tedy vůbec kytary, má svou elektrifikací blízko ke klávesám. Druhá strana stojí na vybrnkávaném oživení „skočnější" In Passing a dílo vrcholí nezvykle potemnělou a nervní Some Dessert.

Věřím, že zachování vazeb má větší platnost beze slov.

Související články

TROY VON BALTHAZAR - The TVB LP
TROY VON BALTHAZAR - The TVB LP

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: ambient/minimalist
Nosič: LP
Rok: 2011
Vydavatel: Lokal Rekorc
WWW: http://anewbornriotofdreams.bandcamp.com/
Seznam skladeb:
  1. Foreign Figures No. 2
  2. June Ends (first draft)
  3. Party Dress
  4. The Preservation Of Links Across Reorganization
  5. Pentatonic Lullaby
  6. Afternoon?
  7. In Passing
  8. Some Dessert

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
14. 12. 2012, 02:02:37
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, mají zájem rovněž o: hašiš

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek