Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Bene / Aran Epochal

Bene / Aran Epochal

Medvedie týždne / Historie, minulost

autor: maxim homo | 25. 10. 2012, 10:15:43 | návštěv: 4018 | reakcí: 0

„Venku to páli jak samopal a slnko svieti jak výklad a svet tam nekde pípa jak mobil - Píp!" plive potulný pouťový skřet Bene, nejlepší vykladač současnosti, lyrik i vypravěč, Peťo Tázok zůstal v předsíni, ke stolu sedne jen Ben, jen ne jebne, co má na srdci, to převaluje na jazyku a na kopačce, pořád se šklebí, ale je to ten škleb, se kterým se narodíte, škaredých dětí se naučíte nestranit, ale k nepřátelským skřetům se neumíte chovat, Bene je plný bytostí a plný slov a v kontextu jeho tvorby „lehčí" track doprovází poměrně protivný „strunný" beat s ještě protivnějšími samply a la crazy fucking frog. Ironie citelná i čitelná, zvěrstva nepoučitelná, letní atmosféru nemůže narušit ani Aran Epochal, který musí hiphopovým fanouškům připomínat jemnějšího Vladimira pětjednaosm. (Bbarak: „Co je zač Aran Epochal? Bene & Karaoke Tundra už to ví.")

Epochalův vál Historie, minulost je jako noc po parném dni, očekávatelná temnější nota nese vážnější témata a chmurný pohled do zrcadla dní, je tu pěna dní a lepidlo pochyb, jsem ošlehanej pes, ale jak stavět barák na splihlym vocase, „Můj starej svět není z tohoto světa," a jeden z nejlepších songů v jeho sedmipalcové strategii. Může to znít sebestředně, když se Bene šklebí v rytmu slov „A preto už čítam knihy len od tých, čo píšu lepšie ak já", ale má to svoji logiku, proč dělat opak? Minimalismus se chvěje melancholicky i ukrutně pevným pocitem toho, co nás čeká, pouhé tři struny, lupající field recordings coby perkuse, svírající sampl a skřípnutá harmonika (či čo). Aby to rozčísl Bene ostrým slovem, tady nikdo nebrečí, každý nůž má dva břity. Umíráme pomalu.

Navíc se texty i písničkami vine (v podání Beneho) zajímavá homofobní linka. Haló? Tady Sven Bukvičár, je tam Peťo Analmozog? Kdo neskáče, není skřet.

Související články

Aran Epochal – Edie Sedgwick - 7\'\'EP
ARAN EPOCHAL / UNKILLED WORKER - split 7"
Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Album

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip-hop/trip-minimal
Nosič: 7"
Rok: 2012
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.myspace.com/bene965, http://www.aranepochal.tv
Seznam skladeb:
  1. Medvedie týždne
  2. Historie, minulost

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek