Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Ides of Gemini

Ides of Gemini

Constantinople

autor: maxim korova | 1. 10. 2012, 21:45:46 | návštěv: 2672 | reakcí: 0

Tenhle typ kapel na sebe vždycky váže větší či menší míru tajemna a kultovnění, aby taky ne, když si pohrávají se symboly textovými i vizuálními, když jejich hudba odkazuje k pradávným slavnostem ohně a tmy, vzývání hvězd. Symbol slunce z jedné strany svázaného se srpem je silně emblematický, tím spíš, že mu stačí černá a bílá, tím spíš, že má tu škrábnutou bannonovskou patinu. Název Constantinople odkazuje k byzantské říši, jejíž součástí byli i bratři solunští, hvězdopravci jazyka, díky čemuž celá doba rezonuje i v našem historicko-kulturním kontextu. Stejně bych si vsadil i na hudbu Ides of Gemini, i když u nás se fandí zejména trochu jiným metalům.

„Break me and run/ i´ve lost you now/ break me and run/ i´m going down," vyzývá k tanečku Sera Timms, kněžka kapely, kterou si mnozí budou pamatovat ze stylově ne až tak vzdálených, ale přeci jen hutnějších Black Math Horseman. V nové kapele má úlohu ještě signifikantnější, díky ní se válíme mezi dvěma melodickými válci, hutný spodek rituálně opakovaného charakteru vás stále vrací k jejímu vláčnému zpěvu, k obřadním áriím, možná kdybychom zkoušeli operu v jeskyni nebo poslali Gathering do divadelního foyer (kam vlastně vždycky patřili se svým éterickým kýčem). Ides of Gemini jsou na hraně doommetalové manýry a „intimního okultnění", záleží na pocitech.

Kadidlo hudby, slova pokládaná jako pexeso run, co slovo, to znamenitá cihla, patos přiměřený stylu, kytarové provazy jsou zároveň ornamentální i repetitivní, sludgeový zemnící drát nepustí doommetalovou atmosféričnost nikdy nahoru až tak moc, aby se vznesla jako prastarý podzimní drak, za jehož němým útěkem nedolétne už ani jeden noční pláč, a hlas, ten hlas, vás bude vést tmou jako svého času Lisa Gerard metafyzických mystiků Dead Can Dance, Ides of Gemini se pohybují v metal-fyzických zákonitostech, a pokud je na vás Kylesa příliš tvrdá nebo úderná, v Konstantinopoli je chrám.

Související články

Black Math Horseman - Wyllt

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: sludge/black/doom
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 43:34
Rok: 2012
Vydavatel: Neurot Recordings
WWW: http://www.idesofgemini.com
Seznam skladeb:
  1. The Vessel & The Stake
  2. Starless Midnight
  3. Slain In Spirit
  4. Resurrectionists
  5. One To Oneness
  6. Reaping Golden
  7. Austrian Windows
  8. Martyrium
  9. Old Believer

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek