Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kiss Me Kojak

Kiss Me Kojak

... a nic čeho se můžeš dotknout EP

autor: maximslim | 13. 09. 2012, 09:40:31 | návštěv: 3642 | reakcí: 1

Desku Kiss Me Kojak mixoval a masteroval Sopl, jak uvádí buklet, a mě to v souvislosti s jejich moravskými koncerty ihned katapultovalo k punk/rokenrolové kapele The Snopl. Jiná liga, jiné hřiště, jiný vesmír. Dokonce ani když si vzpomeneme na River for Sale, předchozí spolčení varnsdorfských vobejdů kolem Hukota, nejsme dostatečně blízko, i když ve stejném pracím bubnu.

Není úplně obvyklé hrát ve složení dvě basy - bicí - klávesy - trubka a hromada samplů. Asi chcete vědět, jak to zní... Když budeme hledat bratry a sestry, jsou na místě Silver Rocket a jejich bordelová větev, na druhé straně se potácejí bonviváni z MamaMrdaMaso. S tím, že Kiss Me Kojak mají ještě prasáčtější zvuk než SR a epileptičtější neurony než MMM (představuju si syfilitický průnik Gnu Vincentem Vegou). Hodilo by se něco k jazzovém feelingu trubky, ale nikdy si nejste přesně jistí, jestli pod nánosem bláta a kamení slyšíte lodní sirénu nebo vlakovou brzdu. Že název odkazuje k seriálovému Kojakovi si můžete být jistí, ostatně Telly Savalas je přímo na podiu. Zvukový val a používání filmových replik dle lvmenovských parametrů je tady dovedeno k jakémusi grotesknímu tranzu, vyznání pod jiným úhlem.

Čímž se dostáváme k těžko definovatelnému humoru, jehož hodnotu docení hlavně milovníci přírody a vlhké zahrádky. EP ... a nic čeho se můžeš dotknout je jakýmsi konceptuálním střepem oslavujícím šnečí farmu kdesi v prdeli pomyslného antisvěta. Ano, hudba se odehrává spíš ve středním tempu a chvíli trvá, než najdete její melodičnost a strukturu. Moc nepomůže, když téměř seznámené-domluvené-spojené Gnu s Vincentem Vegou potká sludgeový transportér Green Monkey, ale čas je na naší straně. Jestliže River for Sale tkali hustý shoegazeový gobelín teplejších barev a měkčího hluku, Kiss Me Kojak sází na vypjatý řev, noiseové komponenty a dušené melodie. Ale jsou tu, dokonce si vybavím Pavilon M2, zastavený v čase a prostoru, dokonce si představím společný gig Kiss Me Kojak a brněnských Les Homosexuels, kteří jsou jejich heroinově skelným odrazem. A tady se dostáváme k největší hodnotě Kojaků, k dobře utajované melancholii, indierockovému snění a smutku zvěře. Kojak je jen převlečený Stavros a noise touhou po ráji ticha. (Jakkoliv nemožnou.)

Související články

River for Sale - Transparent

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock/industrial
Nosič: miniCD
Celkový čas: 13:13
Rok: 2011
Vydavatel: Bleeding Ear
WWW: http://www.kissmekojak.czechcore.cz
Seznam skladeb:
  1. Východ slunce nad šnečí farmou
  2. Šnečí pláč
  3. Chcíplej šnek
  4. Šneci jdou do nebe

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
pďs
11. 04. 2013, 21:16:03
..kurva ti kluci jsou fakt rockový bozi, ale naživo jsou ještě něco víc .-)))

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek