Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Lyssa

Lyssa

Amoral

autor: maxim horovic | 14. 08. 2006, 10:24:02 | návštěv: 7068 | reakcí: 1

Trojhlavé seskupení, nebo bestie se třemi čuráky? Pomalu, hošánku, vona to ráda důkladně, v rychlosti ztrácíš myšlenku a zvuk basy se slévá. Seš připravenej?, tady se bude velebit božstvo. Lyssa je rituální průvodce, znamená zasvěcení.

Lyssa zastupuje pomalejší a špinavější větev v rodokmenu Silver Rocket, žádná ušlechtilá kobyla, kdo by hřebelcoval prase. Svatý prase. Deset let na scéně, první album. Dlouhá cesta značená třetím sloupem bez konce. Amoral? Kdo tu mluvil o morálce? Poslouchej, vole, jak to slovo zní.

Basové brnění a ocelové špony na zástěře kytar, to je ta správná krajinka hudby. Bicí klepou řezničinu, na co divočit, pach jeho těla tu zůstane ještě dlouho potom, co je poraženo. Drtivě zpomalené, stereotypní brusné pasáže hrají barvami. Stejné figury, různá síla. Opakují se úryvky textů, leitmotivy.

Zpěvu se dostává přesného, polodeklamativní řev je přiléhavější než ten čistě klenutý, metalový. Dotváří celek. Nečistá hudba, nečistá slova, nečistá psýcha. Nečisté myšlenky, amorální bestiář. Kdo jsi, že zpíváš o bohu? Šamani u nás ošetřujou fotbalové nohy, příteli. Náboženství především, ale dávej pozor, komu se směješ a koho slavíš. Jen já můžu podobojí. A ty žer. Boží hlava v silu.

Texty tnou jak kyvadlo sekyry, slyšíš ten smích. Někdy mu rozumíš, jindy ne, nejsi člen Klanu. Ale texty dávají prostor, vylož si je na stůl a rozprostři hlavu. Ocením ty přímočaré, Stezka je úder háku bez řečí. Jinak jsou to litanie. „Svatej doktor, svatej negro, svatý všechno“. Vzývání a chechtání, sametová pažba ironie. Dobře skrytá bázeň, starobylá liturgie maskovaná moderním smíchem. Kdo chce zhebnout sám?

Lyssa, prasečí bohyně lásky, protože jen taková si zaslouží být adorována, jen taková si zaslouží fakovák namířený do análu nebes. Ó, Dio! Prohnutej Dio!

Informace

Žánr: noise-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 39:27
Rok: 2005
Vydavatel: Silver Rocket Records
WWW: http://www.silver-rocket.org
Seznam skladeb:
 1. superhombre
 2. neklid
 3. zobák dravce
 4. pan theon
 5. armando
 6. amigos manos
 7. stezka
 8. mahátma grandi
 9. ventilace
 10. dextra
 11. adaga

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Poletucha
15. 11. 2006, 11:11:59
Vyryli mi pochyby z těla

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek