Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Mark Lanegan Band

Mark Lanegan Band

Funeral Blues

autor: Miro Koněv | 20. 03. 2012, 15:01:48 | návštěv: 2549 | reakcí: 0

Za nos se zřejmě chytí cizelérská ucha, kterým je málo platné žehrání na čirost zvuku. Od Bubblegum se liší hned v několika podstatných detailech. Osm let od spáchání rockové fošny obroušené pouští, na které s gustem vypustili kusy duší i Josh Homme a PJ Harvey, se Mark stále víc přichyluje k hloubkám svého vyprávěcího "aparátu".

S rockovým ansámblem v zádech se nebojí využít subbasový odrazový můstek a výtečným frázováním narušovat jednotu lebeční dutiny. Markantní je to předevšim v tanečně odlehčené (byť zasmyčcované) Ode To Sad Disco. Pokud jste nepřipraveni na vypouštění krys na glitrový parket přisvícený odrazem září tisíci diskokoulí, pak se raději schovejte do náruče dávno zetlelého grunge.

Mám za to, že ve chvíli, kdy jsem opouštěl industriální zónu se zvukem Methamphetamine Blues, jsem si jen stěží dokázal představit pekelnější pohodičku. A přece! Alainem Johannesem zrašplený The Gravedigger's Song (respektive i Quiver Syndrom) posílá do oběhu obolus s trůnem poleptaným víc než by mnohý otrlý Anglosas pomyslel. Posun k útesům závěru téměř hodinové poutě je pak smířlivější než klid před humanitární katastrofou.

S nejhlubším ponorem se Blues Funeral potkává ve chvílích, kdy Lanegan kontempluje nad nejniternějšími obrazy, jež v jeho případě mohou i nemusí mít konkrétní podobu. To vše se lety naučil lépe než cokoliv jiného, a využívá to i k reflektování svých temných stránek. Text Leviathan nemluví o ničem jiném. Krásné prolnutí poctivé ruční a vokální práce, bez ohledu na to, zda vaše střety s realitou hřmí anebo jen perlí...

Mark Lanegan Band (USA, 4AD) vystoupí dne 20. 3. 2012 od 20 h v Lucerna Music Baru, v roli předkapely se představí Creature With The Atom Brain (BEL).

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: alternativní rock
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 55:27
Rok: 2012
Vydavatel: 4AD
WWW: http://marklanegan.com/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek