Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

H2O

H2O

Don't Forget Your Roots

autor: Miro Koněv | 14. 03. 2012, 15:07:08 | návštěv: 2481 | reakcí: 0

Chtít pojmenovat důvody, proč kapely tak hýčkají předělávky, je nesmyslné, jde jen o dělání si radosti. Pokud při tom ještě zvládnete nakopnout prdele ostatním, jste bozi. A bez ohledu na spoustu legrace, kterou budete prožívat s každým dalším poslechem, budete POSLOUCHAT. Running joke, ale dobrej...

Výprodej streetpunkový kultury začal dávno před zobrazováním Frederiksonova nebo Petersova ksichtu. Mocný kult NYHC přivedl společně s Biohazard na velká festivalová pódia třeba Sick Of It All nebo Madball, v jejichž hájemství operují i H2O. Sympatická lopaťárna roadieho Tobyho Morse projela během zhruba šestnácti let všechny kontinenty, vysypala z rukávu pět pobratřených fošen a pospojovala veškerá děcka přítomnosti, kterým šmakují tříakordové halekačky.

Don't Forget Your Roots vrací kapelu zpátky k inspiračním zdrojům, ne náhodou otevírá desku mástrpís Attitude od Bad Brains. Odsýpací tempo sedí jak prdel na pověstném hrnci, dokonce i zlobivé holky jihnou u pogování při Get The Time od Descendents. MacKayovi Embrace jsou věrnější než pouťové party, no a o I Wanna Live od Ramones nemá cenu ztrácet slova.

Po dni s nálepkou blbec se rýsuje skáčkového patosu zbavený Someday I Suppose a na ní navazující flusanec Journey To The End. A oficiální hymna? Pro pravověrné záviťáky určitě Safe, pro kultivované punks pak Train In Vain. Z původního záměru udělat osmnáct zářezů sice sešlo, ale pokud patříte mezi sběratele sedmipalců, tak Bridge Nine přihazuje do placu Beverly Hills od Circle Jerks, Hard Times od Cro Mags a Understand od Goverment Issue. Sbohem, rozume!

Sypaček tak akorát, svižná stimulace žláz, podkoní punkHC s pokorou a po svém. Kdybych se chtěl zavřít do stroje času, tak s touhle navigací bych se rozhodně nenudil. Počkal bych si do momentu natočení Black Dot a tam bych trochu zabivakoval. Třeba s partou groupies, ale klidně i bez nich...


H2O (USA, Bridge Nine) vystoupí v rámci Rebellion Tour 2012 společně s Madball, Deez Nuts, First Blood, Strength Approach dne 14. 3. 2012 od 19 hodin v pražské Meet Factory.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: punkrock
Nosič: LP/CD/MP3
Rok: 2011
Vydavatel: Bridge Nine
WWW: http://www.h2ogo.com
Seznam skladeb:
 1. Attitude
 2. Satyagraha
 3. Pride
 4. Get The Time
 5. Said Gun
 6. I Wanna Live
 7. Cats and Dogs
 8. Someday I Suppose
 9. Journey to the End
 10. Safe
 11. Sick Boy
 12. Friends Like You
 13. Train in Vain
 14. Scarred
 15. Don't Forget The Struggle, Don't Forget The Streets

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek