Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Still Corners

Still Corners

Creatures Of An Hour

autor: Miro Koněv | 13. 03. 2012, 21:13:24 | návštěv: 2083 | reakcí: 4

Při pohledu na realitu tužeb je vlastně ranní oční kontakt s okem havrana nebo čichová stopa břízy dobrým startem dne. Zvlášť když prolomíte tichou kontemplací přední dveře busu, jehož schopností je nejrychlejší přeprava do kolejí všednosti. Čili - na sedmipalcové série se zásadně ptejte sběratelů.

V takových chvílích je Hughesova strojová rytmika inspirovaná OMD přelivovaná jemnohlasem nevlastní dcery Julee Cruise nejpravděpodobnějším zdrojem nálad. Den nemůže být mozaikovějším, ale nahlodáváním opakovaných klávesových motivů se dostáváte do Maelströmu reality, který rotujícími kotouči pozvolna odnímá vrstvy lhostejna. Jako v němém filmu.

Závoj z vyvolené daleka nepadá daleko od stromu, vždyť celkově čtvrtou skladbou je hymna esencí vířících před neodvratným koncem světa. Vzpírajíce se kmeny, mohou naši rostlinní bratři popatřit planiny plné smutku epitafů za Přírodu. Ovšem jak říká staré zenové přísloví - nejsvětější je mrtvá kočka aneb království za paradox. Inu Britové k sobě tak nějak lnou... zvlášť shoegazeři. Still Corners nejsou výjimkou.

Rozlet tklivé surfové kytary není pouze výsadou předstupínku, ale také potemnělé I Wrote In Blood. Nechávat se opylovavát jako tajnosnub patří do genetické výbavy ostrých kořenů. Dip je tak jemnější ve výsledné chuti a lačnosti se dočkáte hned s dalšími dveřmi s rámy The Twilight Hour, Velveteen a Demons. Zvláště třetí je savé jak trikolóra, která s opakovaným poslechem rozkládá na prvočinitele. S ponorkou do dne jen v případě selhání předpovědí Karla Zemana. Ta dívčí trička The Horrors a The Good, The Bad & The Queen si Tessa tenkrát opravdu neměla objednávat...

Frustrace dýchavičných teenagerů přerůstá v pokusy o zpřetrhání vazeb s jinými generacemi, proto deska Creatures Of An Hour připomíná těžítko. Nutno ale podotknout, že změnám se nevyhneme ani v kolébce, ani během pozdních operací v čase a prostoru. Dodělejte mi knír, brýle, rohy a prasečí ocásek, ať můžu opět ulehnout do lázně, na kterou se tak těším.

Still Corners (UK, Sub Pop) vystoupí dne 14. 3. 2012 od 20 hodin v klubu 007 Strahov.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dream pop
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 31:50
Rok: 2011
Vydavatel: Sub Pop
WWW: http://stillcorners.bandcamp.com
Seznam skladeb:
  1. Cuckoo
  2. Circulars
  3. Endless Summer
  4. Into the Trees
  5. The White Season
  6. I Wrote in Blood
  7. The Twilight Hour
  8. Velveteen
  9. Demons
  10. Submarine

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
maxim
22. 03. 2012, 08:00:45
ke stathamovi... tak to orel ustřelil kurvadost. dělám si prdel. statham je sice srdcař, ale neumí se oblíkat.

job
20. 03. 2012, 14:18:30
orloj: jo, trochu nadsazený, ale chvílema už je blizoučko (stejně můj vizuál ke stathamovi).

ještě já
16. 03. 2012, 18:20:07
ale k julee to má tak daleko jako já (bohužel) k jasonu stathamovi

orloj
16. 03. 2012, 18:17:08
super deska

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek