Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kyklos Galaktikos

Kyklos Galaktikos

Osa dobra

autor: Ludvík Kremšnit | 7. 03. 2012, 09:10:07 | návštěv: 4473 | reakcí: 0

Pochodeň lásky a přátelství. Budoucnost, jak jsme ji znali jako patnáctiletí smradi, co za každou cenu chtěli vidět kozy Dády Patrasové. Deska Osa dobra od pražského projektu Kyklos Galaktikos je jako dobře mířená pěst na achilovku - nikdo by ji nečekal a nikdo to ani nezná.

Když jsem to poprvé zapnul, málem som sa zosral u frajerky. Hned první skladba Kyklos Galaktikos 2011 je takový hit, že jsem vyhodil kytaru. Šťavnatým beatem s motivem z Návštěvníků prostupuje flow sebevědomého hlasu jako kraken, když si zašel na výlet do Athén (pro bílé růže tam nešel). Nabíjí to plíce, hlavu, žlázy s vnitřní sekrecí nestíhají doplňovat endorfiny. Vládne totální nadšení. Jenže to není všecko.

KG pilotujou pluh po hřišti hip hopu a funku a s drzým úšklebkem dospělých pankáčů zaorávají lajny do hlíny a sejou ječné zrno do očí všech, kdo by si snad chtěli nárokovat „pravdu".  „Zastřel všechny, co tě učili jen proto, že tě učit museli." Pepa Dvořák si určitě musí říkat: „Že já blbec do toho divadla lez!"

Kyklos Galaktikos jsou obzvlášť vtipní, ale nijak trapně, snad s výjimkou Judr. MgA. PhDr. CsC., jenže tady je konfrontována trapnost akademiků (Richarda nevyjímaje) s čistokrevnou jebačkou, takže vlastně cajk. Korunu intertextualitě nasazuje song o Klajbanovi, který vysvětluje mnohé: „Tvůj praprapraprapraděda a můj praprapraprapraděda měli oba těžkýho Alzheimera a teď ho máme i my dva." Od hitové srandovosti pak deska plynule a jemně přechází do vážnějších šířek, obloha se zatahuje, smyčka španělského límce dává vzpomenout na slavné prohry hispánských národů.

Osa dobra je děsivě pozitivně nasraná deska. Bez směšného přehánění agituje na základní princip, totiž že zkušenost je hodnotnější než vědomost. O tom, jak se drží lopata se u čaje a tofu salátu hezky kecá, ale na páku jsou silnější mlčenliví chlapi s dlaněmi jako šmirglpapír. A i když podezřívám KG z toho, že moc hlíny z lůna země nevyryli, jejich ruce asi nejsou zrovna reklama na Dove.

Už nejsme lidi, jsme jen soubory dat pro KG neplatí, ti zvou do války. Síly temna se shlukují do organizovaných chuchvalců a je třeba vyvolat potvory z mýtů a pekel, draky, vlky a ptáky ohniváky s krvavými zobáky, ochočit si je, sešikovat a sundat všecko, co se nám postaví do cesty. Vůbec mytologie a fantastika deskou prochází jako královna Elfů, co by potřebovala přefiknout. A nejlíp v kulisách právě začínající Apokalypsy.

Chceš po mě verdikt? Já radši šáhnu po klasice.

„Jsem sám sebou a na vás a vaše cesty se můžu vysrat, už teď jste prohráli, a to jsme se ještě nedomluvili na pravidlech, pičo." Korintským 4, 12

14. březen 2012, Boro, Brno
James Reindeer (UK) + Kyklos Galaktikos (CZ)

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop
Nosič: mp3
Celkový čas: 33:47
Rok: 2011
Vydavatel: KGRECORDS
WWW: http://www.kyklosgalaktikos.cz/
Seznam skladeb:
 1. kyklos galaktikos 2011
 2. judr.mga.phdr.csc.
 3. stará škola
 4. dokonalá zbraň
 5. umění
 6. karkulka
 7. gen
 8. firma
 9. válečný zpěv
 10. i.n.r. i.
 11. lovesong
 12. dunaj forever (bonus track)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek