Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Wino & Conny Ochs

Wino & Conny Ochs

Heavy Kingdom

autor: maxim adrift | 2. 03. 2012, 16:11:54 | návštěv: 3042 | reakcí: 0

Biografická noticka říká: Conny Ochs pochází z Německa a to je v podstatě vše, co o něm potřebujete vědět. Zbytek je v jeho hudbě. Kdybych takovou charakteristiku našel u Markéty Irglové v zahraničním žurnále, mile bych se pousmál a šel si zalít kove troják s trochou soli, abych nebyl tak příšerně přeslazený, v obyčejnosti je kromobyčejná síla, hlavně když ji chcete a umíte prodat. Tolik schválnosti.

Anebo ještě ne: „ryzí oddanost vlastní emocionalitě". To je průkazné, ve věku písničkářů, gerojských poutníků s kytarou, kteří se rekrutují z punkové scény, je i tohle kolbiště plné nových postav a staronových minesengrů. A potud je všechno v pořádku, dneska se nevylučuje být sxe, a přitom kulminovat v cituplných písničkách. Conny Ochs je na svém sajtu stylizovaný do jakési indiánské podoby, zabírané objektivem Joela-Petera Witkina (ve filmu Alejandra Jodorowského). Když zkusíte něco z jeho sólové tvorby, ukáže se vám uměřená tvář, ve svých hutnějších polohách atakující něžnější projevy Eddieho Vedera, ale živáky předvádějí spíš Jima Morrisona-solitéra. O Connyho Ochse tady jde jen do určité míry.

Jestliže zkušený posouvač slova říká, že Wino (kytarový plantážník a bůh) sólovou deskou Adrift (2010) vplul do řeky, kde prodlévá Johnny Cash, je to krásné a zároveň pravdivé. Wino pokračuje na své cestě proti proudu zvuku, pomalu pádluje k pramenům, k tomu jedinému prameni, míří do ticha. A o poznání mladší Conny Ochs je mu křehčím protipólem, kůrou stromu, o kterou si může nabrousit svůj starý hlas a prověřené akustické riffy. To neznamená, že by stál vzadu a čekal, až bude hotovo, písně složili spolu, a že umí převzít hlavní slovo a Winovi ucpat hubu bočním vokálem a potlačenou elektrikou, to demonstruje asi nejrozmáchlejší a nejzpěvnější song Vultures by the Vines.

Obyčejné folkové písničky v roztouženě zkušeném dvojhlase, příjemné kytarové přizvukování, ale i starobylé bluesové smutky a countryové štrapáce, to je jejich šíře cesty, jejich srdeční průtok. Pak už jen záleží, jak hodně vás to zanese od té které strany. Jestli vás tepleji obejme průzračný „ochsovský" tok Traces of Blood, pomalá elektrifikovaná litanie Here Comes the Siren (kde bych raději na místě prvního vokálu slyšel Wina) nebo „klasická" skladba Scotta Weinriche Somewhere Nowhere, která navazuje na Adrift tak, jako kluzká kotva na paže vody. Podmanivá nůše pohádek.

03.03.2012 CZ Hradec Kralove, Klub 4
04.03.2012 CZ Prague, 007
05.03.2012 CZ Mutisov (Slavonice), Dilna

Související články

Wino - Adrift

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: songwriters
Nosič: CD/LP/digital
Celkový čas: 38:32
Rok: 2012
Vydavatel: Exile on Mainstream
WWW: http://www.mainstreamrecords.de/releases/wino-and-conny-ochs-heavy-kingdom
Seznam skladeb:
 1. somewhere nowhere
 2. heavy kindgom
 3. dust
 4. vultures by the vines
 5. dark ravine
 6. traces of blood
 7. heavy kingdom jam
 8. highway kind
 9. dead yesterday
 10. here comes the siren
 11. labour of love

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek